BODY WORLDS

BODY WORLDS – oryginalna wystawa twórcy metody plastynacji dr. Gunthera von Hagens po raz pierwszy w Warszawie! Ekspozycja będzie prezentowana w centrum stolicy, w PAŁACU KULTURY I NAUKI tylko do 28 lutego 2019 r. Wcześniej prezentowano w stolicy wystawy o podobnej tematyce, które były nieudolnymi kopiami wystawy BODY WORLDS (dot. m.in. techniki oraz procesu plastynacji). Oryginalna wystawa BODY WORLDS jest pierwszą publiczną ekspozycją dotycząca anatomii człowieka – stworzoną przez autora metody plastynacii dr. Guntera von Hagens, dzięki czemu precyzja wykonania wszystkich eksponatów jest na najwyższym poziomie.

Eksponaty te miało okazję podziwiać ponad 48 milionów odwiedzających w Europie, Azji, Afryce Południowej i Ameryce. Wystawa dr. Guntera von Hagens od ponad 20 lat wzbudza ogromne emocje
i zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawia. Do grona zachwyconych widzów BODY WORLDS należą największe gwiazdy światowego formatu takie jak: Steffi Graf, Jean-Paul Gaultier,  Tina Turner, Dustin Hoffman czy Nicole Kidman. To między innymi na tej wystawie BODY WORLDS rozgrywa się jedna z kluczowych akcji filmu o przygodach brytyjskiego agenta służb specjalnych Jamesa Bonda – Casino Royale! 
BODY WORLDS & The Cycle of Life – Ta imponująca wystawa ma niezwykle edukacyjny charakter przedstawiając etapy cyklu życia człowieka. Zwiedzający mają możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Wystawa prezentuje autentyczne ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne, pozwala odkryć tajemnice 
i skomplikowane zagadki ludzkiego organizmu. Wszystkie eksponaty, które znajdują się na wystawie, a jest ich ponad 150 są prawdziwe. Ciała pochodzą od dawców, którzy za życia zgodzili się je przekazać na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu. W instytucie tym prowadzony jest specjalny program dawców ciał na potrzeby plastynacji.

Dzięki innowacyjnej metodzie plastynacji, która została wynaleziona i opatentowana przez 
dr. Gunthera von Hagens, odwiedzający mają możliwość podziwiać wewnętrzne piękno naszego ciała, zajrzeć do najskrytszych zakamarków ludzkiego organizmu. Wystawa ukazuje zwiedzającym jak finezyjne jest nasze ciało, jak jest czułe oraz wrażliwe. Ekspozycja jak żadna inna, zmienia postrzeganie samych siebie. Zwiedzający mają wrażenie poruszania się po trójwymiarowym atlasie anatomii oraz mogą dowiedzieć się, jak skomplikowany, piękny, ale też kruchy jest nasz organizm.


Wystawa, która sprawi, że inaczej zaczniesz postrzegać swoje ciało! Zobacz, poznaj, przeżyj!

Data: 01.12.2018 r. – 28.02.2019 r.
Wystawa dostępna tylko 3 miesiące!

Miejsce: PAŁAC KULTURY I NAUKI

Warszawa, Pl. Defilad 1

Ceny biletów: Bilety już od 30 zł, szczegóły na www.bodyworlds.pl 

Więcej informacji o wystawie, biletach, godzinach, procesie plastynacji i materiałach do pobrania na www.bodyworlds.pl