Gorąco zapraszam na kolejne spotkanie cyklu Passion4travel.pl w Kinie Praha, w czwartek 15 lutego 2018, widzimy się jak zwykle o godzinie 20:30.

Wraz z Krzysztofem Serowcem, doskonałym fotografem i podróżnikiem, ruszymy Land Roverem Defenderem w jego półtoraroczną, samotną wyprawę przez obie ameryki. 120 tysięcy kilometrów trasy, która nie wiodła prostą nitką szos, lecz prowadziła przez zapomniana ścieżki najwspanialszych krain obu kontynentów.

Ze względu na czas podróży, długość trasy, lecz przede wszystkim ogrom i doskonałą jakość przywiezionego materiału planujemy, że relacja z tej wyprawy zostanie pokazana w dwóch częściach.

Pierwsza, w czwartek 15.02 dotyczyć będzie przygotowania do wyprawy, budowy auta oraz drobnych 80 tyś kilometrów trasy przez Amerykę Południową – Argentynę, Chile, Urugwaj, Brazylie, Boliwię, Peru, Ekwador i Peru.

W trakcie tej części wyprway Krzysztof taraił m.in. w środek wojny karteli narkotykowych i mierzył się z awariami swego kochanego land rovera.

W drugiej części, której termin jeszcze ustalamy, poznamy przygody Krzysztofa w Ameryce Środkowej – Panama, Kostaryka, Nikaragua, Honduras, Salwador oraz przeniesiemy się wspólnie do Meksyku, Stanów Zjednoczonych i Kanady aby dojechać aż do Alaski! Ta cześć także liczyła „mizerne” 60 tyś kilometrów oraz prowadziła w niezwykłe miejsca do których najlepiej dotrzeć autem 4×4.

Krzysztof Serowiec, swoje pierwsze podróże po świecie rozpoczynał z plecakiem przemierzając Azję i Afrykę w 2009 roku w Ugandzie spotkał parę Szwajcarów, którzy właśnie kończyli swoją roczną podróż terenówką wokół Afryki. Wtedy pojął, że własne 4×4 to idealny sposób aby odwiedzać miejsca, gdzie zwykły turysta nie ma dostępu. Zakup Defendera i jego samodzielna przebudowa były już tylko logiczną konsekwencją.

Nasze spotkania z Krzyśkiem będą także zabawną okazją do wysłuchania jak silna więź łączy ludzi z Land Roverowej rodziny którzy, bezinteresownie pomagali mi w trudnych sytuacjach.

Gorąco zapraszam,
Marcin