25 LAT LENIWIEC / PRAWDA
+ gościnnie :
QULTURKA i ZMAZA

23.03.2019 WARSZAWA / Potok: Drugi Dom Ludzi Rocka
wejście g.18.00 start g. 19.00
Bilety można nabyć w klubie lub przed koncertem
Przedsprzedaż 35 PLN / W dniu koncertu 40 PLN
Bilety online:
https://ticketos.pl/event/1474

LENIWIEC / Jelenia Góra ad.1994
Od początków istnienia gra melodyjną, czadową mieszankę punk-rocka, reggae i ska wzbogaconą dźwiękami saksofonu, akordeonu i puzonu. Dochodzą do tego zazwyczaj zaangażowane i polityczne, ale czasem też zupełnie niepoważne, teksty. Muzyka w ich wykonaniu to nie tylko mocne hasła o sprawach, które uważają za słuszne i ważne, ale też zabawa, dowcip i humor.
Przez 25 lat zespół zagrał prawie 700 koncertów w 9 krajach, grając z największymi gwiazdami i legendami sceny punk-rockowej: The Exploited, GBH, Asta Kask, Wasted, NVU, Oi Polloi, Zemezluc, La Fraction, Shelter, Lama. Zespół jest zapraszany na największe festiwale punk-rockowe w Europie: Puntala (Finlandia), Antifest (Czechy), Punk am Ring (Niemcy).
Historię Leniwca w obrazie, słowie i dźwięku można poznać dokładniej odwiedzając stronę internetową www.leniwiec.eu

PRAWDA / Wrocławska formacja Punk Rockowa założona latem 1994 roku przez Skutera i Melona. Swój debiutancki materiał, „Biologia z drugiej strony” Prawda zarejestrowała w grudniu 1994 roku. Przez kilkanaście lat funkcjonowania nagrała pięć regularnych albumów, kilka ep-ek, album kompilacyjny wydany w Czechach i wiele składanek. Działalność zespołu zawieszona w 2009, Reaktywowany na jesień 2016 roku. Obecnie jeden z najprężniej działających formacji punk rockowych na Polskiej scenie. Prawda nadal jest na etapie promocji albumu „Chaos in Poland” a w 2019 roku obchodzi swoje 25 lecie istnienia na scenie.
https://www.facebook.com/prawdaband/

QULTURKA muzycznie jest mocno zakorzeniona w punkrocku, ale czerpie też inspiracje z pozytywnych i skocznych dźwięków ska. Uzupełniające się wokale damski i męski, gitary, bas oraz akordeon i perkusja tworzą mocny ale przyjemny w odbiorze klimat. Ideologicznie świadomie i celowo zespół wspiera akcje antyrasistowskie, wolnościowe i ekologiczne.
Zespół powstał w Pile w 1995 roku pod nazwą Kulturka. Po odświeżeniu nazwy z Kulturki na Qulturkę w 2006 roku zespół ruszył z nową siłą i funkcjonuje nieprzerwanie do dziś.
Oficjalna strona: www.qulturka.band.pl
Oficjalny Facebook: http://www.facebook.com/qulturka.band

ZMAZA Punk rock w czystej postaci stworzony w 2006 roku przez trzech osobników płci męskiej, jeden brunet i dwóch szatynów, ogólnie przyjemniaczki, jak na załączonym obrazku…
https://www.facebook.com/pg/zmaza.bandpl

Organizator

Potok : Drugi Dom Ludzi Rocka