Dzieci wraz z opiekunami zapraszamy na warsztaty, podczas których każdy z uczestników będzie żywiołowo eksperymentować z różnymi formami twórczego wyrazu. Pomogą im w tym specjaliści z zakresu malarstwa, muzyki i tańca, wprowadzając w tajniki wybranej dziedziny sztuki.

***
Podczas pierwszych warsztatów z cyklu „iGraj z żywiołem sztuki”, poświęconych muzyce, dzieci szukać będą dźwięków ukrytych w zabytkowych wnętrzach Pałacu na Wyspie. Potem na własnoręcznie wykonanych instrumentach zagrają niepowtarzalny utwór, inspirowany wybranymi dziełami sztuki. Na kolejnych warsztatach ich uczestnicy przyjrzą się obrazom z królewskiej kolekcji, porozmawiają o znaczeniu barw, którymi posługiwali się artyści, a następnie stworzą kompozycje przedstawiające malarską bitwę kolorów. Podczas ostatnich zajęć dzieci udadzą się do Sali Balowej, gdzie wytańczą wymyślone przez siebie choreografie, odnoszące się do barwnych grotesek z Pałacu na Wyspie, stworzonych przez Jana Bogumiła Plerscha.

Terminy warsztatów dla dzieci w wieku 3-5 lat:
17 września – W żywiole muzyki 🎶🎻
1 października – W żywiole malarstwa 🖼️🎨
5 listopada – W żywiole tańca 💃🕺

Miejsce spotkania: Pałac na Wyspie
Obowiązuje: bilet rodzinny w cenie 20 zł (dziecko plus opiekun)
Zapisy: edukacja@lazienki-krolewskie.pl

___________________________________________________
Warsztaty nawiazują do inspirowanej czterema żywiołami interaktywnej wystawy „Idź na żywioł!” mieszczącej się w Starej Kordegardzie👉bit.ly/2iojP6w

Organizator

Łazienki Królewskie w Warszawie