Nigdy papieros nie będzie taki smaczny / A wódka taka zimna i pożywna/ Nigdy nie będzie tak ślicznych dziewcząt …. ” 😉 🇫🇮️

Jaakko Eino Kalevi – fiński podopieczny wytwórni Domino, wraca do Warszawy. Utalentowany Fin, którego do wspólnych nagrań zaprosił sam David Byrne, 13 lutego wystąpi ze swoim zespołem w Kulturalnej!

Fiński muzyk, porównywany czasem do Ariela Pinka, w Warszawie grał już na imprezie Lado ABC. Gościł także w Trójmieście na festiwalu Soundrive. Do Polski wraca promować swój najnowszy krążek „Out Of Touch, wydany przez prestiżową wytwórnię Domino (m.in. Arctic Monkeys, Franz Ferdinand, Anna Calvi).
Napisany i wyprodukowany przez Jaakko Eino Kalevi w 2017 roku podczas studiów w Helsinkach i w Berlinie (obecne miejsce zamieszkania), album ‘Out of Touch’ przynosi dziesięć nowych piosenek, które śmiało można uznać za najlepsze, jakie skomponował do tej pory.
Sunday Times pisało: „na nowej płycie Fin łącząc inspiracje Davidem Bowie z lat 80, Hall & Oates, Pink Floyd, prog, euro-disco i późnym Roxy Music, odnalazł swój perfekcyjny styl”.
Do wspomnianych inspiracji warto dodać przeboje Gerry’ego Rafferty’ego, Motown soul, brzmienia dub czy też spuściznę nowej fali – w 2016 roku Fin dołączył do koncertowego składu kultowej belgijskiej grupy Aksak Maboul.
Nie przypadkiem Kaleviego stawia się w jednym rzędzie obok takich rockowo-popowych erudytów jak wspomniany już Ariel Pink lub koledzy z wytwórni: John Maus i Panda Bear.
Jego wszechstronny talent docenił David Byrne, który zaprosił fińskiego muzyka, by wziął udział w nagraniu jego albumu „American Utopia”.
Do Warszawy w lutym Kalevi przyjedzie w trio – 13.02 wystąpią na scenie Kulturalnej.

�Video: https://www.youtube.com/watch?v=_KRx2IGHOEM