Live Nation i Klub Stodoła z dumą prezentują:

Killing Joke świętują 40-lecie!
Killing Joke: Official
LAUGH AT YOUR PERIL
40TH ANNIVERSARY TOUR’
Support: Turbowolf

20 października – Warszawa, Klub Stodoła

Killing Joke z przyjemnością ogłaszają trasę koncertową ‘Laugh At Your Peril’ z okazji 40-lecia działalności zespołu.
Aby uczcić tę imponujących rozmiarów i ambitną trasę, Killing Joke ogłasza wydanie niesamowitego boxu, w którego skład wchodzi: 16 kolorowych, podwójnych winyli, zestaw słuchawek i wiele innych gadżetów związanych z zespołem. Kolekcja będzie również dostępna na CD.
„Czterdzieści lat temu poznałem Big Paula, rok później wydaliśmy naszą pierwszą EPkę. Świętowanie naszego czterdziestolecia będzie trwało 2 lata i rozpocznie się światową trasą, imprezami i rozmowami, nowymi osiągnięciami zespołu, który przez cały czas jest uznawany za jeden z najbardziej innowacyjnych i wpływowych zespoły wszechczasów. Miłość jest prawem, zacznijmy świętowanie!!! ” – Jaz.
„Czterdzieści lat… Pomyślałem, że miało to być 40 dni.
Jaz przypomina mi, że „Przetrwanie to sukces” – i chociaż zespół nigdy nie był komercyjny, pozwolił nam na niesamowite życie, zarówno indywidualnie, jak i razem. Stworzyliśmy bardzo bogaty zbiór bezkompromisowej muzyki. To spuścizna, która obejmuje 4 dekady … 40 lat mrowienia kręgosłupa, bezkompromisowy, piękny hałas.
Zobowiązanie się do kreatywnego piękna i wizji, którą posiadasz jako artysta, jest niemal perwersyjnym sposobem na życie, a koszty i konsekwencje są ogromne … jednak w ten sposób informujemy siebie jako społeczeństwo o tym, co jest prawdziwe i ważne. W świecie fałszywych wiadomości i fałszywych emocji … Podobnie jak tańczący Śiwa, wszyscy jednocześnie niszczymy i tworzymy każdą chwilę naszej rzeczywistości. Nie jest prawdą, że polityka zmienia świat, robi to sztuka. Tylko sztuka może nam powiedzieć, kim naprawdę jesteśmy emocjonalnie, intelektualnie i fizycznie, o wiele lepiej niż cokolwiek innego. Właśnie dlatego tak długo poświęciliśmy się temu pomysłowi … Killing Joke
Dziękujemy wszystkim fanom, którzy wsparli nas i dołączyli do nas w tej niekończącej się wyprawie. ” – Youth.

Killing Joke rozpocznie trasę koncertową w Stanach Zjednoczonych w Studio Seven w Seattle w sobotę, 1 września, przed wyruszeniem do Europy. Trasa obejmująca 45 koncertów zakończy się w Roundhouse w Londynie w sobotę, 17 listopada.
Muzyka jako rytuał – surowa, bezkompromisowa i precyzyjnie ukierunkowana lirycznie; Jaz Coleman, Geordie, Youth & Big Paul, oryginalny skład Killing Joke, obecnie prezentują najlepszy materiał w swojej karierze.
Brytyjski zespół TURBOWOLF supportem Killing Joke!
Dzięki wspaniałemu trzeciemu albumowi, The Free Life, Turbowolf dostarczył arcydzieło w tej rozbitej erze. W 11 utworach, cztery brytyjskie indywidualności – Chris Georgiadis (wokal / syntezator), Andy Ghosh (gitara), Lianna Lee Davies (bas) i Blake Davis (perkusja) – przesuwają muzyczne granice z ambicją w głowach i zakłóceniami w ich sercach.
„Muzyka gitarowa stała się jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej przewidywalnych gatunków” – mówi Andy Ghosh. „Tak długo już postępuje, że ludzie zapomnieli, że cały rock’n’roll ma być niebezpieczny, przerażający i nieprzewidywalny. Rzeczy są stęchłe i nudne. Próbujemy nimi wstrząsnąć i sprawić, że znów będą interesujące. ”
Elektryzujące nowe utwory, takie jak „No, No, No”, „Capital X”, „Last Three Words” i wybuchowa piosenka tytułowa, nie tyle łamią zasady, a wyrzucają je przez okno do kosza. W „The Free Life” Turbowolf zgromadził czysto garażowo-punkowego ducha debiutanckiego albumu z 2011 r., z ambicją kontynuacji ‘’Two hands’’ z 2015.

KILLING JOKE
LAUGH AT YOUR PERIL
40TH ANNIVERSARY TOUR
Support TURBOWOLF
20.10.2018, Warszawa, Klub Stodoła