Juliusz Kamil w projekcie ECONOMICAL :

„…a gdyby tak zabrać piosenkom wszystkie błyskotki i wydobyć piękno melodii i tekstu…”

Economical to autorskie, zaskakujące, magiczne interpretacje znanych utworów tworzone przez Juliusza Kamila i Michała Koniora, przeplatane autorskimi kompozycjami.
www.facebook.com/juliuszkamilofficial

Juliusz Kamil – wybitny wokalista, kompozytor, autor tekstów, producent nagrań. Romantyk rockowy. Finalista The Voice of Poland, The Voice of Switzerland i Must Be The Music – Tylko Muzyka, zwycięzca Szansy Na Sukces. Na codzień kierownik muzyczny bajek Disneya.
Jego cover „Roxanne” osiągnął status kultowego i zyskał ponad 4 miliony odsłon na YouTube. Obraca się w wielu gatunkach muzycznych – rozpoznawalny z niesztampowych, pełnych magii opracowań znanych utworów.
W jego muzycznej podróży inspiracją byli: Pink Floyd, Stanisław Sojka, Vangelis, Gotye, Archive… Wyruszył z bagażem ich pasji, talentów i wrażliwości. Bardziej dociekliwi słuchacze spotkają na jego szlaku także Petera Gabriela, U2, Grzegorza Turnaua, Prince’a, Andrzeja Kurylewicza, Marillion czy Gabrielle Aplin.

Towarzyszy mu uznany gitarzysta śląski – Michał Konior – mający na koncie współpracę min. z Mietkiem Szcześniakiem, Ewą Bem, Leszkiem Możdżerem i teatrem „Buffo” w Warszawie.