Nova Scena Kultury to najświeższy cykl koncertów w DK „Świt”. Postawiliśmy przed sobą odważne zadanie pokazania polskich artystów różnych gatunków muzycznych, którzy tworzą wyrazistą i ambitną muzykę, ale jeszcze nie dotarli do szerszej publiczności. Mamy nadzieję, że Nova Scena Kultury stanie się przełomowym momentem w ich karierze i wypełni przestrzeń muzyczną nową jakością.

W ramach cyklu wystąpili dla nas raper Mikser i zespół Plateau. W kwietniu zapraszamy na koncert grupy KRAMBABULA.

KRAMBABULA to folk-rockowy zespół z Poznania, założony w grudniu 2014 roku przez Piotra Czuchtę. Sobie znanymi metodami skompletował 7 osób, zbierając poza rockowymi instrumentami saksofon, trąbkę i akordeon. W ten sposób powstał zespół łączący kultury: polską, łemkowską i ukraińską oraz ich zanikające ludowe melodie. Dawne pieśni otrzymały nowy rockowy charakter.

Na tę chwilę zespół ma na swoim koncie płytę wydaną nakładem Lou&Rocked Boys. We wspomnianym wydawnictwie swoje krążki publikowały takie zespoły jak Enej, Kamil Bednarek, Farben Lehre, czy Haydamaky. Premiera albumu „Krambabula” odbyła się 5 sierpnia 2017 r., podczas koncertu zespołu na 23 Przystanku Woodstock.
Aktualnie powadzone są prace nad drugim albumem.

Support: OREADA
to zespół muzyczny, który swoje brzmienia określa słowem FolkOFF – folkiem alternatywnym.
Inspirowanym kulturą ludową tekstom towarzyszą oryginalne i nowoczesne aranżacje oraz szczere emocje.
Muzyka OREADY ma w sobie coś pierwotnego, a swoją naturalną prawdziwością pozytywnie oddziałuje na
słuchaczy. OREADA powstała w 2016 roku we wsi pod Łodzią