SERCE I STRZAŁA

Krótko po Walentynkach przyglądamy się różnym obliczom miłości w offowych filmach. Czy romantyczne historie zawsze muszą kończyć się dobrze? Czy miłość pokona wszystkie przeszkody? Sprawdźmy.

Dwaj chłopcy i owca, reż. Lee Hyung-Suk (Korea Płd.) 18’

Nietypowa historia miłosna rodem z koreańskiej prowincji.

Błąd 108, reż. Oxana Kosteniuk (Rosja) 9’

Młody mężczyzna zakochuje się w androidzie, którego kupił kilka lat wcześniej. Kiedy dziewczyna ma zostać „wyłączona”, rozpoczyna walkę o zmianę tej decyzji.

Offline, reż. Jan P. Matuszyński (Polska) 27’

Historia nastoletniego Kacpra, zakochanego w Ani, którą zna już od jakiegoś czasu z sieci. Pewnego dnia Kacper postanawia odnaleźć Anię w realu. Jest tylko jeden mały mankament… Dziewczyna nie istnieje. Nigdy nie istniała…

W oddali, reż. Kateryna Gornostai (Ukraina) 12’

Nawet największa miłość może się kiedyś skończyć. Wtedy trzeba sobie zadać pytanie: co dalej?

Póki wilk syty, reż. Olga Kałagate (Polska) 18’

30-letnia Łucja jest rozdarta między potrzebą kontaktu a obawą przed mężczyznami. Żyje w świecie, w którym realność miesza się z fantazjami. Pewnego dnia postanawia oswoić tytułowego wilka.

CZAS POKAZU: 85 min

Prowadzący:
Maciej Misztal – pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Producent i kierownik produkcji wielu programów telewizyjnych emitowanych w Polsce i zagranicą. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych, reportaży oraz spotów promocyjnych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży.

Wstęp wolny!