Robert Kasprzycki – znany śpiewający autor (m.in. Nieba do wynajęcia), ale i artysta obdarzony niesamowitym poczuciem humoru. „ Zima. Moja ulubiona metafora, moja ulubiona pora pisania, moje ulubione kolory. Dużo pisałem o zimie: wierszy, piosenek, nawet małych prób prozatorskich. Przyszedł czas, żeby wszystkie te teksty spotkały się na jednym koncercie” – tak Robert Kasprzycki zaprasza na swój wyjątkowy koncert w Warszawie. Tytuł koncertu jest zaczerpnięty z wiersza Czesława Miłosza, to jeden z pierwszych tekstów, które Robert Kasprzycki umuzycznił. Będzie to niezapomniana muzyczna uczta w zimowym klimacie.
Bilety: w przedsprzedaży 35,- zł / w dniu koncertu 45,- zł
——
Zadebiutował na 28 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie zdobył I nagrodę oraz Stypendium im. Wojtka Bellona. Piosenką „Niebo do wynajęcia”, dotarł do niespodziewanie wielkiego grona słuchaczy, nie związanych do tej pory z piosenką „nieobojętną”, cały zaś album „Niebo do wynajęcia” zawierał wiele innych piosenek, z których cześć trafiła do śpiewników, część zaś do dziś stanowi kanon polskiej piosenki poetyckiej.
Jesienią 2006 ukazał się drugi album Kasprzyckiego – „Światopodgląd” . Premiera albumu odbyła się na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, tam także, w Radiowej Trójce usłyszeć można dziś Roberta najczęściej. Jesienią 2007 roku nakładem Polskiego Radia Kraków ukazały się „Piosenki i Nie”, będącej zarazem tomikiem wierszy, śpiewnikiem oraz okładką płyty CD, stanowiącej zapisem „klimatycznego” koncertu zagranego w gościnnym studio krakowskiego Radia. Najnowszy album „CZTERY”, miał premierę na antenie Trójki wraz z koncertem transmitowanym na ogólnopolskiej antenie .

www.kasprzycki.pl
http://www.youtube.com/RobertKasprzycki
https://www.facebook.com/RobertKasprzyckiBand