1 lutego 2018 (czwartek)
godz. 18.00
wstęp wolny

PAPUA ZACHODNIA: OSTATNIE POKOLENIA. Spotkanie z niezwykłymi podróżnikami – Alicją Kubiak i Janem Kurzelą, którzy opowiedzą o fascynującej wyprawie do Pupui Zachodniej i spotkaniach z przedstawicielami tradycyjnej kultury, tego wciąż nie do końca okiełznanego przez „zachodnią cywilizację”, zakątka świata.
„Wiele z rdzennych ludów Papui zostało już dotkniętych procesem cywilizowania, jednak nadal żyją oni według zasad wytyczonych przez swoich przodków, ale są też takie, które nie poddały się ‘ucywilizowaniu’ w ogóle. Nie są to co prawda całe plemiona, bo co oczywiste, ludzie młodzi jak najbardziej opowiadają się za lepszym, łatwiejszym życiem i przenoszą się do wiosek i miast, jednak starsi nadal wiodą życie takie, jakie było udziałem wszystkich jeszcze nawet 50~60 lat temu. Mówimy tutaj o kanibalach i łowcach głów jak np. Korowaje czy Asmaci ale także o plemionach, które prowadziły łowicko- rolnicze życie jak na przykład Dani”.
Jan Kurzela – urodzony w Gdańsku w 1948r. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Przez wiele lat współpracował z organizacją producentów muzycznych w zakresie praw autorskich. Obecnie na emeryturze.
Alicja Kubiak – urodzona w Poznaniu w 1974r. Absolwentka Wydziału Neofilologii w zakresie filologii angielskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie nauczyciel oraz lektor języka angielskiego.

Organizator