W listopadzie 1918 roku, po 123 latach nieobecności na mapach politycznych Europy, Polska 🇵🇱 odzyskała upragnioną niepodległość. W tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości. Na Pradze-Południe realizujemy różne wydarzenia i spotkania, które pokazują aspekty historyczne, kulturalne i edukacyjne odzyskania niepodległości, a także poruszamy wiele innych tematów nawiązujących do święta wolności – tak ważnego dla nas, Mieszkańców dzielnicy, i dla wszystkich Polaków. ➡➡

➡ Wolność to ogromna wartość i radość życia, to w życiu każdego narodu i państwa okres, w którym kultura, edukacja i nauka rozwija ➡ ➡„Radość wolności” – właśnie pod takim tytułem w tym roku organizujemy wielkie Święto Saskiej Kępy. Pragniemy, żeby hasło „Radość Wolności”, dzięki wyjątkowemu scenariuszowi tegorocznego Święta Saskiej Kępy, wpisała się na stałe w historię Pragi-Południe.
Organizatorami Święta Saskiej Kępy są: Urząd Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, PROM Kultury Saska Kępa, Centrum Promocji Kultury.
Gdy myślimy o pierwszym dużym wybuchu radości, to niemal od razu przychodzi nam do głowy atmosfera dwudziestolecia międzywojennego. Podczas tegorocznego Święta Saskiej Kępy zapraszamy do Warszawy lat 20. i 30., gdy na ulicach miasta panowała elegancja w modzie, rządziła atmosfera radości, wszechobecne były potańcówki w rytmie tanga i swinga, kabarety, teatrzyki rewiowe i ogródkowe, luksusowe lokale gastronomiczne, kultowe samochody, a na Saskiej Kępie żyli wielcy politycy, artyści, architekci, naukowcy i lekarze.
➡ 26 maja 2018 r. będzie na pewno dniem wielkiego święta!
Już dzisiaj zapraszamy na start barwej PARADY o 14:00!
—————————————
Fot. NAC – Narodowe Archiwum Cyfrowe, potancówki na Saskiej Kępie na plaży Kozłowskich (Narodowe Archiwum Cyfrowe)
Tomasz Kucharski Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, Maria Juszczyk, Saska Kępa, Warszawa, Poland, Saska Kępa z pasją

Organizator