Zamiast drzeć pierze działamy twórczo, zamiast plotkować rozmawiamy o życiu. Zapraszamy na comiesięczne spotkania w kobiecym gronie.

Celem warsztatów jest kreatywne spędzenie czasu, relaks oraz rozmowa na temat tego, co powstało podczas zajęć.

Jeśli działasz artystycznie – to wspaniale, jeśli nie – to jeszcze lepiej! Tym bardziej poczujesz dziecięcą radość tworzenia, która gubi się w dorosłym życiu. Przypomnimy Ci różne techniki plastyczne. Często uczestniczki mówią: „Dawno tak dobrze się nie bawiłam, ostatni raz w szkole podstawowej”. Motywem przewodnim warsztatów jest rytm. Tworząc spróbujemy odpowiedzieć na pytania dotyczące rytmu życia. Prace pokazują zaskakujące, różnorodne rozwiązania, które spróbujemy odczytać.

Warsztaty prowadzą Iwona Piszczelska i Joanna Adamek: „Często malujemy „sztaluga w sztalugę” i doskonale znamy swoją twórczość, można powiedzieć, że rozumiemy się obrazem. Ukończyłyśmy studia podyplomowe „Arteterapia z elementami terapii pedagogicznej” na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Zdobyte doświadczenia zaowocowały świadomym podejściem do procesu twórczego oraz warsztatami.”

Informacje:
Spotkania raz w miesiącu w piątek 18:00-20:00
Daty spotkań: 27.09.2019, 25.10.2019, 29.11.2019, 31.01.2020, 28.02.2020, 27.03.2020, 24.04.2020, 29.05.2020
Miejsce: Bielański Ośrodek Kultury – Sala Wystawowa, ul. Goldoniego 1 Warszawa
Cena: 45zł/osoba
Ilość osób: około 10
Zapewniamy materiały plastyczne.
Zapisy: BOK telefon: (22) 834-65-47
Informacje: tel. 695 148 126
Zapisy poprzez stronę:
https://www.strefazajec.pl/course/view/id/13958

Refleksje uczestniczek pierwszej edycji:

„Rytm to dla mnie zupełnie nowy temat, nie zastanawiałam się nad nim wcześniej, ale nie można od niego uciec, bo stanowi nieodłączną część naszego życia, jest czymś tak „pierwotnym”, że przyglądanie się mu może otworzyć drogę do samopoznania, do lepszego zrozumienia własnych emocji, poradzenia sobie z przeżywanymi trudnościami… ”

„Czasem łatwiej coś namalować niż powiedzieć – różnorodność form pozwalała na odzwierciedlenie stanów ducha, była odprężająca, a jednocześnie zmuszała do refleksji. Ja dowiedziałam się o sobie kilku ciekawych i ważnych rzeczy.”

„Tworzycie na zajęciach bardzo pozytywną, otwartą, szczerą atmosferę. Myślę, że sprzyja to swobodzie i twórczości przy tworzeniu prac. Zinterpretowane prace nabierają nowego znaczenia i sensu dla samego autora i innych uczestników.”

„Czuję, że dojrzewam z zajęć na zajęcia- dostrzegam pewien proces, np. daję sobie więcej czasu do namysłu. To dobry czas-wyciszenia, zajrzenia w siebie, posłuchania co mówią inni. Im dalej w las, tym większy niedosyt.”