W związku ze zgłaszanym zapotrzebowaniem na czytanie klasyki na 70. spotkaniu Mokotowskiego DKK rozmawiamy o książce „Do latarni morskiej” Virginii Woolf. Spotykamy się w sobotę 16 lutego o godz. 10 w Centrum Łowicka (ul. Łowicka 21) w sali 24. Spotkanie zawsze łączymy ze śniadaniem – weźcie ze sobą pieczywo, (wegańskie) pasty oraz wypieki i owoce!
_________________________________

O KSIĄŻCE:
„Czytając „Do latarni morskiej” Wirginii Woolf nie pomyślisz nawet, że ta książka powstała 92 lata temu. Opisując zwyczajne wieczory, poranki i jedno przyjęcie pisarka wnika tak precyzyjnie w ludzką psychikę, że w głębinie tekstu znajdujemy same zdania-perły. W historii rodziny pani Ramsay widzimy odbicia własnych myśli, a lektura przepływa przez nas niczym wartki potok, na który składa się nasze doświadczenie, życie towarzyskie i kadry obejrzanych filmów. W rozdziałach „Okno”, „Czas płynie” i „Latarnia” pozornie dzieje się niewiele. Ma się jednak wrażenie, że jest tam cały świat” – Maszyna do czytania: https://maszynadoczytania.wordpress.com/2014/10/26/virginia-woolf-do-latarni-morskiej/

Virginia Woolf (1882-1941) to jedna z najwybitniejszych pisarek dwudziestego wieku. W roku 1925 ukazała się „Pani Dalloway”, dwa lata później „Do latarni morskiej”, a w roku 1931 „Fale”.