Happysad – PYŁ TOUR,19.10.2023, Klub Stodoła

TIMETABLE:
18:00 – otwarcie drzwi
19:00 – Czechoslovakia (support)
20:00 – Penthouse (support)
21:00 – Happysad

Goście specjalni: Penthouse. CZECHOSLOVAKIA

🎟 BILETY: https://bit.ly/Happysad_BILETY

Happysad już 19 października w Klubie Stodoła w ramach jesiennej trasy PYŁ TOUR!

19 października 2023 w Klubie Stodoła wystąpi Happysad! Zespół zagra w Warszawie w ramach jesiennej trasy koncertowej PYŁ TOUR, prezentując swój najnowszy singiel “Pył”. Nie zabraknie również największych hitów i koncertowych klasyków! Goścmi specjalnymi wydarzenia będą zespoły: Penthouse oraz CZECHOSLOVAKIA. Bilety dostępne w sprzedaży!

Zespół Happysad rusza w kolejną jesienną trasę. Tym razem z nowym singlem, który ukaże się już w połowie września. Po bardzo pracowitym sezonie letnich koncertów plenerowych zespół wraca do ulubionych klubów muzycznych. Trasa PYŁ TOUR będzie okazją do posłuchania zarówno ich najnowszych dokonań jak i klasyków oraz koncertowych pewniaków. W setliście pojawi się nowa piosenka „Pył”.

Melodyjny i gitarowy utwór, który dał nazwę trasie swoją premierę będzie miał w połowie września. Będzie to duet Kuby Kawalca z… Drugi głos zespół przedstawi lada moment. Trasa odwiedzi kilkanaście miast i zakończy się 2 grudnia w bardzo znamiennym dla zespołu miejscu, czyli w Klubie Semafor w Skarżysku Kamiennej. To w tym klubie Happysad stawiał swoje pierwsze kroki w nim grał pierwsze koncerty i nabierał pewności siebie.

Zapraszamy koncert Happysad w Warszawie, który odbędzie się już 19 października 2023 w Klubie Stodoła!

———-

Happysad powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów, wyprzedających bilety na swoje koncerty. Zespół ma na koncie ponad 1300 koncertów w całym kraju, 5 platynowych i 3 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce.

W lipcu 2004 r. ukazał się debiutancki album zespołu „Wszystko jedno”, a rok później „Podróże i pod prąd”. 1 września 2007 podczas III edycji organizowanego przez Happysad festiwalu SKARfest miała miejsce premiera trzeciego krążka zespołu – „Nieprzygoda”. Premiera tej płyty znalazła się na pierwszym miejscu OLIS – listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Dziś „Wszystko jedno” i „Nieprzygoda” są platynowymi płytami.

Koncertowe wydawnictwo DVD Happysad „Na żywo w STUDIO” zyskało status złotej płyty już w dniu premiery, 24 listopada 2008, a pół roku później zostało platynową płytą.

W październiku 2011 ukazało się jubileuszowe wydawnictwo „Zadyszka”, podsumowujące dziesięć lat działalności zespołu, składające się z dwóch płyt. Na pierwszym krążku 13 zaprzyjaźnionych zespołów gra utwory Happysad, a drugi to DVD z koncertem zespołu z Jarocina z udziałem urodzinowych gości.

Kolejne premierowe płyty zespołu debiutowały na szczycie OLIS i szybko pokrywały się złotem, a wydana w 2009 r. płyta „Mów mi dobrze” oraz pochodząca z 2012 r. „Ciepło/zimno” zyskały status platynowej płyty. W 2013 roku ukazało się kolejne wydawnictwo DVD i 2CD dokumentujące występ zespołu na Przystanku Woodstock w 2012 i – jako zdobywca Złotego Bączka – w 2013 roku.

W 2014 roku nagrał album “Jakby nie było jutra”, który w październiku 2014 r. zadebiutował na 1 miejscu OLIS, spotkał się z bardzo dobrymi recenzjami i w ciągu miesiąca zyskał status złotej płyty. Kolejna płyta zespołu „Ciało obce” pochodzi z lutego 2017 r, a albumowi towarzyszy 11 wideoklipów zrobionych przez ekipę SKY Piastowskie, które w ciągu roku od premiery zgromadziły ponad 10 milionów wyświetleń, a album ma status złotej płyty.

Ósma płyta Happysad nosi tytuł „Rekordowo Letnie Lato”, ukazała się 29 listopada 2019 r, a przy jej powstaniu zespół współpracował z pięcioma producentami (Leszek Kamiński, Jacek Miłaszewski, Paweł Cieślak, Marcin Bors, Bogdan Kondracki).

Rok 2020 przyniósł kolejne wydawnictwo koncertowe (2CD/DVD) będące rejestracją koncertu na Pol’and’Rock Festival 2019.

W 2021 roku zespół obchodził dwudziestolecie istnienia, które świętował okolicznościową płytą „Odrzutowce i Kowery” oraz książką biograficzną „Zanim pójdę. Długa droga zespołu Happysad” autorstwa Żanety Gotowalskiej.

W 2022 zespół wydał singiel „Zwierz”, który dał tytuł jesiennej trasie, a w marcu 2023 pojechał w wyjątkową, intymną i siedzianą trasę „Happysad Inaczej”. Na jesień tego roku, zespół przygotował kolejnego singla, który również dał tytuł jesiennej trasie koncertowej „Pył”. Premiera singla 15 września 2023.

Skład zespołu:

Kuba Kawalec – wokal, gitara

Łukasz Cegliński – Pan Latawiec – gitara

Artur Telka – bas

Jarek Dubiński – Dubin – perkusja

Maciej Ramisz – instrumenty klawiszowe, gitara, wokal

Michał Bąk – saksofon, instrumenty klawiszowe, wokal

Goście specjalni:

Penthouse (PL)
Grupa stworzona przez muzyków znanych z wielu innych projektów, takich jak The Black Tapes, Colors, Jack Saint czy Ahimsa. Jako Penthouse starają się wypełnić niezagospodarowane jeszcze, ich zdaniem, miejsce w polskim rocku. Jak sami piszą, „To co robimy wskazuje na poszukiwanie nowych wizji, tekstur i piosenek w niezamieszkałym miejscu w którym można odnaleźć zakurzone soulowe winyle z 70s-ów i studyjne produkcje z syntetycznych lat 80tych. Na żywo Penthouse to siła życia. W swojej pracy łączymy pewność siebie i enigmatyczność. Używając grubych plam dźwięku, kombinacji głosów poszerzamy oraz wzbogacamy swój warsztat pisania i komponowania.” I tego należy się po nich spodziewać. Po pierwszych opublikowanych singlach zapowiadających debiutancką płyty, która ukazała się w maju dzięki wytwórni Antena Krzyku, było wiadomo że to zespół nietuzinkowy Po takiej introdukcji już wiadomo, że warto zobaczyć ich na żywo. Zespół podkreśla: dajemy Ci miejsce gdzie możesz się zatracić albo odnaleźć. Czuj się zaproszony/a. Skład zespołu: Michał Strażewski / wokal, Tomek Sierajewski / gitara, Tomek Szewczyk / bass, Amadeusz Górski / klawisze, Dawid Ryski / perkusja, Zosia Gąsiorowska / chórki, Magda Gąsiorowska / chórki.

CZECHOSLOVAKIA / grunge indie pop punk / Gdańsk
Grają głośno i słonecznie. Inspirują się muzyką z 30Ton, czyli latami 90-ymi na pełnym Tony Hawku. Czuć od od nich amerykański luz, słońce, plażę i beztroskę a także echa Pavement, Weezer czy Dinosaur Jr. W sumie są to przebojowe melodie, ale utopione w fali gitarowego jazgotu. Wypłynęli szerzej na niezalowe wody na trzeciej płycie „A’more” wydanej w 2021 roku przez Koty Records (CD) i Prototapes (MC). Grają żywiołowe koncerty. W tym roku zaliczyli m.in. Sea You Festival, Męskie Granie, Soundrive Festival i Great September. Zaliczą również Ciebie i o dziwo będzie Ci się podobało.

„Nie wiem, jak Czechoslovakia to zrobiła, ale ilekroć wracam do „A’more”, zupełnie sie wyłączam

i automatycznie odsuwam na bok wszelkie troski. Zespół zaprosił mnie do własnego uniwersum, a ja wskoczyłem tam na główkę i gwarantuje wam, ze jeśli posłuchacie tej płyty, poczujecie to samo.”

Łukasz Brzozowski, Soundrive

„Happysad to dla ciebie pretensjonalne miękiszony, ale hałasowanie w stylu dawnej Ewy Braun znajdujesz z kolei zbyt intensywnym? Zapraszam do Czechoslovakii, gdzie odnajdziesz złoty środek pomiędzy ładnymi, przebojowymi piosenkami z fajnymi, ale nieprzefajnowanymi tekstami a gitarowym zgiełkiem. Muzyka gdańskiego tria jest zresztą trochę taka, jakim na pierwszy rzut oka jawi się lider grupy Adam Piskorz: tlenione włosy, uśmiech na twarzy, kolorowa koszula, ale w dłoniach gitara z charakterystycznym wycięciem, czyli instrument, którym raczej zwykli masakrować uszy słuchaczy metalowcy. Słońce walczy tu z nostalgią, struktura z chaosem, grzeczność z duchem iście chuligańskim. Dawno nie widziałem na rockowym koncercie tak radośnie roztańczonej publiczności. I nastoletniej, i starszej, która pewnie wędrowała przy tej wybitnie najntisowej muzyce myślami do lat swej młodości. 25 lat temu telewizyjna Dwójka na pewno emitowałaby teledyski Czechoslovakii w magazynie „Clipol”. A ja nagrywałbym je na kasetach VHS.”

Jędrzej Słodkowski, Gazeta Wyborcza

—-

Happysad – PYŁ TOUR
19 października 2023, Klub Stodoła
Goście specjalni: Penthouse. CZECHOSLOVAKIA
ul. Batorego 10, Warszawa
Bilety dostępne w kasie klubu oraz w sprzedaży internetowej:
www.ticketclub.pl

—–

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie wyłącznie pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna).

Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.

Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: kontakt@ticketclub.pl

https://www.facebook.com/events/736106944719175/

Udostępnij to wydarzenie
Szczegóły wydarzenia
Szczegóły wydarzenia