Magda Umer, 11.10.2023, Klub Stodoła

TIMETABLE:
18:00 – otwarcie drzwi
19:00 – Magda Umer

🎟 BILETY: bit.ly/MagdaUmer_BILETY

11 października 2023 roku w warszawskim Klubie Stodoła odbędzie się wyjątkowy wieczór z jedną z największych polskich pieśniarek – Magdą Umer.

Mistrzyni interpretacji piosenki literackiej, która to właśnie w Stodole rozpoczynała swoją karierę artystyczną, powróci po wielu latach do warszawskiego klubu, by zaprezentować m.in. swoje największe przeboje z płyt „Noce i sny” oraz „Wciąż się na coś czeka”, a także ikony polskiej piosenki literackiej.

Towarzyszyć jej będzie zespół znakomitych muzyków, pod kierownictwem pianisty i autora wszystkich aranżacji Wojciecha Borkowskiego. Bilety na recital Magdy Umer w Warszawie są już dostępne w sprzedaży!

Magda Umer, mistrzyni interpretacji piosenki literackiej, perfekcyjnie łączy muzykę ze słowem, dzięki czemu jej piosenki stały się przebojami w latach 70-tych ubiegłego stulecia. Podczas recitalu w Klubie Stodoła warszawska publiczność usłyszy utwory z płyt „Noce i sny”, „Wciąż się na coś czeka”, oraz piosenki wizytówki artystki, ale także ikony polskiej piosenki literackiej, takie jak „Już szumią kasztany”, „Oczy tej małej” i „O niebieskim pachnącym groszku”. Jak na Mistrzynię Mowy Polskiej przystało (2005), Magda opowie o autorach tych piosenek i o swoim życiu, tworząc z nich wyjątkowy spektakl. Artystce towarzyszyć będzie zespół znakomitych muzyków pod kierownictwem pianisty i autora wszystkich aranżacji Wojciecha Borkowskiego, w składzie Paweł Stankiewicz – gitara, Bartłomiej Krauz – akordeon, Maciej Szczyciński – kontrabas i Piotr Maślanka – perkusja.

Magda Umer jest nie tylko pieśniarką, ale także reżyserką wielu wspaniałych koncertów i widowisk teatralnych, m.in. „Zimy Żal” (1989), „Big Zbig show” (1992), „Kobieta zawiedziona” z Krystyną Jandą (1994), „Mężczyźni mojego życia” (1995), „Zielono mi” (1997), „Marlena” (1999), „Młynarski czyli trzy elementy” (Teatr Ateneum 2003), czy we wspólnym przedsięwzięciu z Andrzejem Poniedzielskim – „Chlip hop” (2006).

W roku 2019 artystka obchodziła 50. rocznicę swojej pracy na scenie. W Klubie Stodoła będzie można usłyszeć m.in. piosenki Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Magdy Czapińskiej, Andrzeja Woyciechowskiego, Andrzeja Trzebińskiego, Jonasza Kofty, Jerzego Jurandota, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, z muzyką Seweryna Krajewskiego, Krzysztofa Knittla, Wojciecha Trzcińskiego, Jarosława Abramowa, Zygmunta Koniecznego, Władysława Szpilmana, Freda Buscaglione, Bułata Okudżawy, Jerzego Wasowskiego, Adama Sławińskiego, Jerzego Matuszkiewicza.

„Od kiedy dowiedziałam się, że moich płyt słucha, nierozumiejący słowa po polsku, profesor Peter Russell z Nowej Zelandii, poważniej traktuję moje nucenie. Pan profesor słyszy tam także uśmiech, a to przecież międzynarodowy środek wyrazu. Uśmiecham się do państwa po polsku i we wszystkich językach świata!”

Magda Umer

“Od dawna wiedziałam, że istnieje na świecie stworzenie zielonookie jak Magda Umer. (…) Szepcząc swym ekspresjonistycznym szeptem i świdrując seledynowym spojrzeniem, Magda potrafi wywołać u publiczności – zarówno młodej, rozwichrzonej, jak i całkiem dorosłej- skupienie graniczące niemal z hipnozą. Miałam do czynienia z wieloma wykonawcami i wiem, że tego daru nikt inny nie posiadł…
Ona właściwie nie śpiewa gardłem. Ona śpiewa duszą.”

Agnieszka Osiecka

—-

Magda Umer
11 października 2023, Klub Stodoła
ul. Batorego 10, Warszawa

Bilety dostępne w kasie klubu oraz w sprzedaży internetowej:
www.stodola.pl, www.ticketclub.pl

https://www.facebook.com/events/1260692977911376/

Udostępnij to wydarzenie
Szczegóły wydarzenia
Szczegóły wydarzenia