PORTER/KARCZEWSKA, 29.09.2023, Klub Stodoła

TIMETABLE:
19:00 – otwarcie drzwi
20:00 – PORTER/KARCZEWSKA

🎫BILETY: bit.ly/PorterKarczewska_BILETY

29 września 2023 w Klubie Stodoła wystąpi John Porter! Jeden z najbardziej cenionych muzyków rockowych w Polsce, znany m.in. z pierwszego składu grupy Maanam, Porter Bandu, płyt solowych oraz albumów nagranych z Anitą Lipnicką, tym razem zaprezentuje się w warszawskim klubie w duecie z Agatą Karczewską, jedną z najciekawszych reprezentantek młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej.

Wydarzenie odbędzie się na Open Stage. Bilety dostępne w sprzedaży!

John Porter i Agata Karczewska weszli do studia nagraniowego w sierpniu 2022 roku, a pierwszym utworem, który wspólnie nagrali była piosenka „No way to say goodbye”.

Agata Karczewska: Chcieliśmy stworzyć piosenkę opowiadającą historię skomplikowanej i intensywnej relacji miłosnej, od której nie sposób się uwolnić. Takiej, która z jednej strony przyciąga a z drugiej spala. John zaproponował szkic utworu i wymyślił melodię, ja napisałam tekst inspirowany country balladami spod znaku Patsy Cline. Nasza współpraca była w dużej mierze intuicyjna, szybko zrozumieliśmy, że najbardziej zależy nam na emocjonalnym ładunku utworu.

John Porter: Agata ma całkowicie świeży i oryginalny sposób pisania tekstów, który nadaje piosence wyjątkową energię, zwodniczą atmosferę – z początku brzmi łatwo, potem słowa uderzają mocno. Wierzę, że znaleźliśmy coś, co może zabrać nas oboje na niesamowitą przygodę.

John Porter urodził się w Walii. W 1976 roku przeprowadził się do Polski. Przez trzy lata z Korą i Markiem Jackowskimi współtworzył „Mannam – Elektryczny Prysznic” grając na gitarze akustycznej. W 2003 roku nagrał z Anitą Lipnicką płytę „Nieprzyzwoite piosenki”, która okazała się punktem zwrotnym w karierze artysty. Krążek otrzymał status „Platynowej płyty”, oraz Fryderyka za „Najlepszy album”.

W roku 2016 Porter nagrał duet z Adamem Nergalem Darskim „Me and That Man”, z którego powstał album „Songs of Love and Death”. W 2019 roku ukazał się album „Philosophia” duetu Mazolewski&Porter.

Agata Karczewska to warszawska singer-songwriterka tworząca muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country. W 2019r. ukazał się jej debiutancki album „I’m Not Good at Having Fun”. Krążek otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii „Album roku blues”. W 2020r. artystka zakwalifikowała się do finału prestiżowego amerykańskiego konkursu International Songwriting Competition.

Bilety na warszawski koncert Johna Portera i Agaty Karczewskiej, który odbędzie się w Stodole, są już dostępne w kasie klubu oraz w sprzedaży internetowej.

——–

John Porter & Agata Karczewska
29 września 2023, Klub Stodoła (Open Stage)
ul. Batorego 10, Warszawa
Bilety dostępne w kasie klubu oraz w sprzedaży internetowej:
www.stodola.pl, www.ticketclub.pl

——–
Szanowni Państwo, premierowy koncert duetu PORTER/KARCZEWSKA w Klubie Stodoła, zaplanowany na 20 maja 2023, został przełożony i odbędzie się w nowym terminie – 29 września 2023.

Wszystkie dotychczas zakupione bilety automatycznie zachowują swoją ważność.

Poniżej kilka słów od Johna o Agaty:

„Napotkaliśmy kilka problemów logistyczno-organizacyjnych, dlatego przekładamy premierę albumu „On The Wrong Planet” na 16 czerwca 2023 r.

Do tego czasu podzielimy się z Wami kolejnymi singlami, obiecujemy, że warto jeszcze chwilę poczekać!

Koncert premierowy w warszawskiej Stodole odbędzie się 29 września, ale to nie wszystko!

Na żywo będziecie mogli nas usłyszeć w kilku innych miastach podczas jesiennej trasy, o której już niedługo powiemy więcej!”

——–

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie wyłącznie pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna).

Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.

Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: kontakt@ticketclub.pl

https://www.facebook.com/events/9160286107375310/

Udostępnij to wydarzenie
Szczegóły wydarzenia
Szczegóły wydarzenia