Warszawa | Klub Stodoła | Katarzyna Groniec „Konstelacje”

TIMETABLE:
18:00 – otwarcie drzwi
19:00 – Katarzyna Groniec

🎟BILETY: bit.ly/KatarzynaGroniec_BILETY

5 października 2023 roku w warszawskim Klubie Stodoła wystąpi Katarzyna Groniec.

Wyjątkowa wokalistka i osobowość polskiej sceny oczaruje warszawską publiczność swoimi najbardziej znanymi przebojami oraz materiałem z najnowszej płyty, “Konstelacje”. Bilety na koncert Katarzyny Groniec w Warszawie są już dostępne w sprzedaży!

Katarzyna Groniec, laureatka głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988); debiutowała rolą Anki w musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym (1991). W 1997 roku na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix, Pierwszą Nagrodę i Nagrodę Dziennikarzy, gdzie zaśpiewała „Zdemaskowanie piosenki” Hemara oraz „Amsterdam” Brela.

W kwietniu 2008 roku Katarzyna Groniec otrzymała dyplom mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego – za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej. Wyjątkowa wokalistka i osobowość polskiej sceny.

Niekiedy cały teatralny zespół nie jest w stanie dostarczyć tylu emocji i tak umiejętnie przenieść słuchaczy w świat o którym opowiada. A opowiada niezwykle przejmująco i wiarygodnie, dzięki czemu po chwili każdy przenosi się w świat kreowany słowem i melodią. Jej występy to przejmujące spektakle, a widzowie od początku czują realistyczność wszystkich historii. Towarzyszący artystce muzycy w idealny sposób dozują emocje budując niepowtarzalny nastrój.

Ważniejsze spektakle teatralne:

· Nie opuszczaj mnie… – reż. Janusz Józefowicz
· Trzy razy Piaf – reż. Artur Barciś
· Piotruś Pan – reż. Janusz Józefowicz
· Opera za trzy grosze – reż. Wojciech Kościelniak
· Cohen – reż. Krzysztof Zaleski
· Mandarynki i pomarańcze – reż. Wojciech Kościelniak
· Tango Operita: Szare kwiaty – reż. Roman Kołakowski
· Bagdad Cafe – reż. Krystyna Janda Role telewizyjne:
· Wrota Europy – reż. Jerzy Wójcik
· Przybysz z Narbony – reż. Laco Adamik
· Wieczory i poranki – reż. Krzysztof Babicki

Katarzyna Groniec urodziła się 22.02.1972 w Zabrzu.

Jak sama mówi:

Szybko zaczęłam mówić, ale nie chciało mi się chodzić. Żeby mnie sprowokować do wysiłku kładziono zabawki trochę dalej niż na wyciągniecie ręki. Udawałam, że ich nie widzę i bawiłam się palcami. Zadebiutowałam na komunii siostry mając 1,5 roku. Ku ogólnej konsternacji Mazurkiem Dąbrowskiego.

Potem śpiewałam głównie w domu. Bardzo dużo i bardzo głośno. Jako nastolatka pojechałam na warsztaty dla wokalistów jazzowych, gdzie byłam postrachem kadry wybitnych instrumentalistów. W 1988 roku Piotr Hajduk i ja wykonaliśmy w duecie standard jazzowy „My Funny Valentine” na Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu i wygraliśmy.

W 1991 roku zaśpiewałam główną rolę Anki w pierwszym polskim musicalu „Metro”. Tym sposobem na 9 lat związałam się z tandemem Józefowicz – Stokłosa biorąc udział we wszystkich produkcjach wychodzących spod ich ręki w Teatrze Studio-Buffo.
Szczególnym sentymentem darzę „Nie opuszczaj mnie…”, „Tyle miłości” i „Przeżyj to sam”. Piosenkami pochodzącymi z tych spektakli wygrałam 18 PPA w 1997 roku śpiewając „Amsterdam” Jacquesa Brela i „Zdemaskowanie piosenki” Mariana Hemara lepiej znaną pod tytułem „Taka mala”. Zdobyłam Grand Prix, Pierwszą Nagrodę, Nagrodę Dziennikarzy i Nagrodę Prezydenta Miasta Gdynia. W 2008r otrzymałam Dyplom Mistrzowski im. Aleksandra Bardiniego.

Nagrałam kilka płyt:

W 2000 roku „Mężczyźni”
W 2002 roku „Poste restante”
W 2004 roku „Emigrantka”
W 2007 roku „Przypadki”
W 2008 roku „Na żywo”
W 2009 roku „Listy Julii”
W 2011 roku „Pin-Up Princess”
W 2014 roku „Wiszące Ogrody”
W 2015 roku “ZOO” z piosenkami Agnieszki Osieckiej
W 2018 roku “Ach!”
W 2023 roku „Konstelacje

—-

Katarzyna Groniec
5 października 2023, Klub Stodoła
ul. Batorego 10, Warszawa
Bilety dostępne w kasie klubu oraz w sprzedaży internetowej:
www.stodola.pl, www.ticketclub.pl

—-

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.
Osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie wyłącznie pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna).

Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.

Wszelkie pytania dotyczące wsparcia osób z problemami z poruszaniem się, prosimy kierować na adres: kontakt@ticketclub.pl

https://www.facebook.com/events/934392004277613/

Udostępnij to wydarzenie
Szczegóły wydarzenia
Szczegóły wydarzenia