Warszawa. Stolica Polski i Mazowsza. Miasto, które przeżyło własną śmierć. Po II Wojnie Światowej zastanawiano się, czy warto je podnosić z ruin.

Dzisiaj tętni życiem, przeszłość styka się z przyszłością. Tu można poznać historię, nie tylko miasta ale całej Polski, tu można oddać się rozrywce.

Proponujemy szeroko rozumiane usługi przewodnickie:

Naszą misją jest służyć pomocą wszystkim tym, którzy chcą odkryć Warszawę na swój własny sposób.

Nasi przewodnicy są w stanie opowiedzieć o wszystkich interesujących obiektach w Warszawie i okolicy.

W razie potrzeby przewodnik dołączy do grupy na granicy miasta.

Realizujemy trasy zlecone lub przygotowujemy trasę wycieczki według wskazówek naszych Gości.

W razie potrzeby przygotujemy plan pobytu w Warszawie, przedstawimy program zwiedzania, atrakcyjnego i interesującego spędzenia czasu, dokonamy rezerwacji i otoczymy opieką naszych gości.

Spacery z przewodnikiem mogą dotyczyć określonego rejonu miasta, wydarzeń z przeszłości lub wybranych obiektów.

Dla młodzieży prowadzimy spacery, będące interesującym uzupełnieniem lekcji historii lub języka polskiego.

Dla dorosłych posiadamy specjalną ofertę spacerów, prezentujących zazwyczaj pomijane aspekty historii miasta.

Ciekawym uzupełnieniem szkolnej lekcji może być spacer z przewodnikiem. Nasi przewodnicy prowadzą spacery poświęcone szkolnym lekturom lub okresom w dziejach historii Polski. Więcej informacji w zakładce Spacery.

Gra miejska może być doskonałą rozrywką tak dla młodzieży jak i dla osób dorosłych. Gra może być częścią imprezy integracyjnej lub wycieczki. Przygotowujemy własne scenariusze.

Prowadzimy prelekcje i prezentacje na tematy z związane z przeszłością i teraźniejszością Warszawy i Mazowsza.

4 Nadchodzące wydarzenia

Sortuj według

24.02.2018 – Na spotkanie z Janem Kochanowskim. Czarnolas, Zwoleń, Janowiec [Wycieczka autokarowa]. Tym razem zapraszamy na zimową podróż śladami Jana Kochanowskiego. Odwiedzimy czarnoleski dworek, zamek w Janowcu, gdzie poeta wielokrotnie bywał w gościnie u swego przyjaciela Andrzeja Firleja oraz miejsce ostatniego spoczynku Kochanowskiego w Zwoleniu. Szczególnie malowniczo prezentują się ruiny zamku w Janowcu wzniesionego na wysokiej skarpie. Jeśli będziemy mieli szczęście, spotkamy Czarną Damę od wieków mieszkającą w zamkowych murach. Wszystkie informacje oraz możliwość rezerwacji miejsca na stronie: https://jankochanowski.evenea.pl/ Program Zbiórka o godzinie 6:45 na placu Bankowym obok pomnika Juliusza Słowackiego w dniu 24 lutego 2018 (sobota). O godzinie 7:00 odjazd w kierunku Czarnolasu: Czarnolas Siedzibą Muzeum Jana Kochanowskiego jest klasycystyczny, pochodzący z XIX wieku dwór Jabłonowskich. Został zaprojektowany przez Jakuba Kubickiego. W nim mieści się ekspozycja stała muzeum. Ekspozycja zajmuje 6 sal muzealnych o powierzchni 250 m2. Zgromadzono wiele wydań dzieł poety, opracowania na temat jego życia i twórczości oraz niektóre bezpośrednio z nim związane pamiątki. Zwoleń Kościół pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego W krypcie kaplicy kościoła, nazywanego perłą Ziemi Radomskiej zgodnie ze swym życzeniem pochowany został Jan Kochanowski. Niewiele osób wie, że Jan Kochanowski był od 1566 roku proboszczem tutejszego kościoła, posiadał bowiem niższe święcenia. Na ścianie kaplicy […]

Łódź to specyficzne miasto które z niewielkiej, liczącej ledwie 700 mieszkańców osady w krótkim czasie stało się wielkim ośrodkiem przemysłu włókienniczego. Tym razem zapraszamy Państwa na spotkanie z Leonardem Da Vinci, Karolem Scheiblerem, gwiazdami kina oraz tymi, którzy tworzyli podstawy świetności Łodzi – zwykłymi robotnikami. Szczegóły pod linkiem: https://leonardowlodzi.evenea.pl/ Zaczniemy od podstaw czyli od samego mistrza Leonarda da Vinci – malarza, architekta, filozofa, muzyka, pisarza, odkrywcy, matematyka, mechanika, anatoma, wynalazcy, geologa i rzeźbiarza. Jako inżynier, Leonardo tworzył projekty wyprzedzające jego czas, opracowując koncepcje śmigłowca, czołgu, wykorzystania podstaw tektoniki płyt, podwójnego poszycia burt statku i wiele innych innowacji. Z Mediolanu przyjechała do Łodzi wystawa „Leonardo da Vinci – Energia Umysłu”. Wystawa przedstawia działalność Leonardo da Vinci jako naukowca, wynalazcy i inżyniera. Można zobaczyć ponad 70 eksponatów, w tym historyczne modele, interaktywne instalacje, filmy oraz współczesne przykłady bio-inspirowanej robotyki, lotnictwa i technologii materiałowej. Wystawę w największych centrach nauki na świecie widziało już 750 tysięcy ludzi. Nie może zabraknąć również i nas. A jako, że Łódź to miasto przemysłu nie tylko włókienniczego ale również i filmowego, zajrzymy do rezydencji jednego z największych przemysłowców Karola Scheiblera. W jego pałacu mieści się obecnie Muzeum Kinematografii. Program: Zbiórka na placu Bankowym obok pomnika Juliusza Słowackiego w […]

Przejmij profil tego miejsca:

Jeśli jesteś właścicielem miejsca kliknij i edytuj z nami

Żądanie wpisu