Warszawa. Stolica Polski i Mazowsza. Miasto, które przeżyło własną śmierć. Po II Wojnie Światowej zastanawiano się, czy warto je podnosić z ruin.

Dzisiaj tętni życiem, przeszłość styka się z przyszłością. Tu można poznać historię, nie tylko miasta ale całej Polski, tu można oddać się rozrywce.

Proponujemy szeroko rozumiane usługi przewodnickie:

Naszą misją jest służyć pomocą wszystkim tym, którzy chcą odkryć Warszawę na swój własny sposób.

Nasi przewodnicy są w stanie opowiedzieć o wszystkich interesujących obiektach w Warszawie i okolicy.

W razie potrzeby przewodnik dołączy do grupy na granicy miasta.

Realizujemy trasy zlecone lub przygotowujemy trasę wycieczki według wskazówek naszych Gości.

W razie potrzeby przygotujemy plan pobytu w Warszawie, przedstawimy program zwiedzania, atrakcyjnego i interesującego spędzenia czasu, dokonamy rezerwacji i otoczymy opieką naszych gości.

Spacery z przewodnikiem mogą dotyczyć określonego rejonu miasta, wydarzeń z przeszłości lub wybranych obiektów.

Dla młodzieży prowadzimy spacery, będące interesującym uzupełnieniem lekcji historii lub języka polskiego.

Dla dorosłych posiadamy specjalną ofertę spacerów, prezentujących zazwyczaj pomijane aspekty historii miasta.

Ciekawym uzupełnieniem szkolnej lekcji może być spacer z przewodnikiem. Nasi przewodnicy prowadzą spacery poświęcone szkolnym lekturom lub okresom w dziejach historii Polski. Więcej informacji w zakładce Spacery.

Gra miejska może być doskonałą rozrywką tak dla młodzieży jak i dla osób dorosłych. Gra może być częścią imprezy integracyjnej lub wycieczki. Przygotowujemy własne scenariusze.

Prowadzimy prelekcje i prezentacje na tematy z związane z przeszłością i teraźniejszością Warszawy i Mazowsza.

7 Nadchodzące wydarzenia

Sortuj według

Tysiące warszawiaków przemierzają codziennie ulicę Okopową, mijając czerwony mur Beit Chaim (Domu życia) – Cmentarza Żydowskiego.Tylko nieliczni przekraczają bramę, by go odwiedzić. Korzystając z okazji, że liście nie zasłaniają nagrobków zapraszamy Państwa na spacer po Cmentarzu Żydowskim. Postaramy się przybliżyć historię społeczności, której większość zginęła w czasie II Wojny Światowej. Cena biletu 25,00 PLN uwzględnia koszt biletu wstępu na cmentarz (cegiełkę) oraz opiekę przewodnika. Panów prosimy o zabranie nakrycia głowy. Szczegóły i zakup biletów pod linkiem: 24.02.2019 Brak Biletów 10:00 https://cmentarzokopowa240219.evenea.pl 13:30 https://cmentarzokopowa24021913.evenea.pl/ 10.03.2019 Kolejny termin spaceru 10:00 https://cmentarzokopowa10032019.evenea.pl/ 13:30 https://cmentarzokopowa10032019b.evenea.pl/ 07.04.2019 10:00: https://cmentarzokopowa070419a.evenea.pl/ 13:30 https://cmentarzokopowa070419b.evenea.pl/ Spotykamy się przy bramie głównej, przy ulicy Okopowej 49/51, o godzinie 10:00 oraz 13:30 w niedzielę, 24. lutego 2019. W tym samym miejscu spotykamy się 10. marca i 07.kwietnia. Spacer potrwa około dwóch i pół godziny. Po Cmentarzu Żydowskim poprowadzi Państwa licencjonowany warszawski przewodnik miejski Arkadiusz Żołnierczyk. Zobaczymy groby osób znanych – polityków, bankierów, artystów. Zobaczymy też tysiące grobów, których nikt nie odwiedza. Podczas spaceru przewodnik postara się odpowiedzieć na pytania: – kiedy do Warszawy przybyli Żydzi? – kim byli liweranci i który z nich był najsławniejszy? – dlaczego trzeba było ukryć kobietę i czy możemy ją dzisiaj odszukać? – którędy przemycano jedzenie do […]

Zapraszamy do zwiedzania jednego z fortów Twierdzy Warszawa. BILETY: https://fort240219.evenea.pl/ Przejście mało znanej, historycznej trasy odbędzie się pod okiem jej twórcy i organizatora, Pana Zbigniewa Rekucia. ——————– Fort Legionów (pierwotna nazwa „fort Władimir”) został wzniesiony w połowie XIX w. Jest jednym z sześciu fortów zewnętrznego pierścienia Cytadeli Warszawskiej. Jego zadaniem była obrona od strony Nowego Miasta przeprawy na Wiśle. Fort posiada jeden z najbardziej rozbudowanych systemów fortyfikacji podziemnej w Warszawie. Podczas wędrówki po forcie dowiemy się : – skąd wzięła się pierwotna nazwa fortu? – gdzie ukryte były dokumenty carskie ? – co znajduje się pod krzyżem Traugutta ? – co tajnego znajdowało się w otworze wylotu gazów prochowych ? – jak od ul Krajewskiego Komisja Robót Publicznych dostała się pod ziemią do fortu ? – dlaczego od strony wschodniej były trzy poziomowe stanowiska na działa armatnie ? – którędy pod ziemią Niemcy próbowali dostać się do PWPW w czasie Powstania Warszawskiego ? oraz poznamy wiele innych tajemnic podziemnej Warszawy. Bilety w cenie 24,00 PLN można zakupić pod poniższym linkiem: https://fort240219.evenea.pl/ UWAGA !!! UWAGA !!! UWAGA !!! Opłata za wstęp obowiązuje podczas zwiedzania poziomu 0 i -1. Pozostałe części fortu ( poziom -2 i -3 – trasa społeczno – edukacyjna), […]

Przejmij profil tego miejsca:

Jeśli jesteś właścicielem miejsca kliknij i edytuj z nami

Żądanie wpisu