Warszawa. Stolica Polski i Mazowsza. Miasto, które przeżyło własną śmierć. Po II Wojnie Światowej zastanawiano się, czy warto je podnosić z ruin.

Dzisiaj tętni życiem, przeszłość styka się z przyszłością. Tu można poznać historię, nie tylko miasta ale całej Polski, tu można oddać się rozrywce.

Proponujemy szeroko rozumiane usługi przewodnickie:

Naszą misją jest służyć pomocą wszystkim tym, którzy chcą odkryć Warszawę na swój własny sposób.

Nasi przewodnicy są w stanie opowiedzieć o wszystkich interesujących obiektach w Warszawie i okolicy.

W razie potrzeby przewodnik dołączy do grupy na granicy miasta.

Realizujemy trasy zlecone lub przygotowujemy trasę wycieczki według wskazówek naszych Gości.

W razie potrzeby przygotujemy plan pobytu w Warszawie, przedstawimy program zwiedzania, atrakcyjnego i interesującego spędzenia czasu, dokonamy rezerwacji i otoczymy opieką naszych gości.

Spacery z przewodnikiem mogą dotyczyć określonego rejonu miasta, wydarzeń z przeszłości lub wybranych obiektów.

Dla młodzieży prowadzimy spacery, będące interesującym uzupełnieniem lekcji historii lub języka polskiego.

Dla dorosłych posiadamy specjalną ofertę spacerów, prezentujących zazwyczaj pomijane aspekty historii miasta.

Ciekawym uzupełnieniem szkolnej lekcji może być spacer z przewodnikiem. Nasi przewodnicy prowadzą spacery poświęcone szkolnym lekturom lub okresom w dziejach historii Polski. Więcej informacji w zakładce Spacery.

Gra miejska może być doskonałą rozrywką tak dla młodzieży jak i dla osób dorosłych. Gra może być częścią imprezy integracyjnej lub wycieczki. Przygotowujemy własne scenariusze.

Prowadzimy prelekcje i prezentacje na tematy z związane z przeszłością i teraźniejszością Warszawy i Mazowsza.

11 Nadchodzące wydarzenia

Sortuj według

9 listopada 1939 roku „w uznaniu bohaterskiego wytrwałego męstwa dowiedzionego przez ludność stolicy w obronie przeciw najazdowi niemieckiemu” premier i Naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski nadał Warszawie Krzyż Srebrny Orderu Wojennego Virtuti Militari. 29 lipca 2004 roku uchwałą Rady Warszawy ustanowiono herb wielki Warszawy z Orderem Virtuti Militari i dewizą „Semper Invicta” (zawsze niezwyciężona). Od pierwszego dnia wojny Warszawa stała się celem niemieckich ataków z powietrza. Od ósmego dnia września odpierała bezpośrednie ataki sił niemieckich. Po prawie trzech tygodniach bezprzykładnego męstwa obrońców stolica Polski skapitulowała. Zapraszamy na spacer w rejonie Starego Miasta w trakcie którego odwiedzimy miejsca związane z obroną Warszawy we wrześniu 1939 roku. Zdarza się, że w codziennym pędzie lub w czasie weekendowej przechadzki mijamy dobrze znane miejsca zupełnie nieświadomi ich wojennej przeszłości. W czasie naszego spaceru będziemy mogli porównać dzisiejszy obraz miasta z tym, co uwiecznili dla nas okiem obiektywów aparatów wojenni korespondenci. Jak wyglądało życie w oblężonej stolicy, gdzie padały bomby, w których miejscach grzebano poległych – o tym powiemy w czasie spaceru. Poznamy losy „chłopca z kanarkiem” uwiecznionego na jednym ze zdjęć przez amerykańskiego reportera, odmawiającego opuszczenia oblężonego miasta. Usłyszymy również hejnał warszawski. Nieprzypadkowo została wybrana godzina w której hejnalista otwiera okno. Spacer rozpoczniemy na […]

Warszawa należy do miast szczególnie ciężko doświadczonych podczas II Wojny Światowej. Działalność Biura Odbudowy Stolicy do dziś budzi żywe emocje a wiele obiektów o szczególnych walorach architektonicznych lub wyjątkowym znaczeniu historycznym pominięto w czasie odbudowy stolicy Polski. Część jednak zniknęła z panoramy miasta na długo przez II Wojną Światową. Nie zobaczymy już Wielkiego Salonu, Pałacu Karasia, Soboru Aleksandra Newskiego czy Kuźni Saskich. Z różnych powodów musiały odejść w niebyt. Dzięki wysiłkowi zapalonych miłośników przeszłości, w Parku Miniatur Województwa Mazowieckiego w skali 1:25 odtworzono budynki, których dzisiaj już nie zobaczymy. Są to WIERNE ODTWORZENIA – patrząc na miniaturę możemy mieć pewność, że budynek właśnie tak wyglądał w pewnym okresie swego istnienia. Właśnie takie miał okna, ta pęknięta płyta chodnikowa znajdowała się przed wejściem, ściana boczna właśnie w te Zapraszamy Państwa na spacer szlakiem obiektów, których nie ma. ———————————- Informacje szczegółowe i możliwość zakupu biletów: https://evenea.pl/event/utraconeperlyarchitektury01 Terminy wszystkich wydarzeń przez nas organizowanych: https://evenea.pl/event/utraconeperlyarchitektury01 ———————————- Najpierw zwiedzimy Park Miniatur Województwa Mazowieckiego a później ruszymy w teren by ze starymi pocztówkami w ręku szukać śladów tego, co nie istnieje. W Parku Miniatur zobaczymy: Pałac Saski z 1842 r. według stanu z roku 1938. Budowle Ogrodu Saskiego z pierwszej poł. XVIII w. Wielki Salon i […]

Przejmij profil tego miejsca:

Jeśli jesteś właścicielem miejsca kliknij i edytuj z nami

Żądanie wpisu