Warszawa. Stolica Polski i Mazowsza. Miasto, które przeżyło własną śmierć. Po II Wojnie Światowej zastanawiano się, czy warto je podnosić z ruin.

Dzisiaj tętni życiem, przeszłość styka się z przyszłością. Tu można poznać historię, nie tylko miasta ale całej Polski, tu można oddać się rozrywce.

Proponujemy szeroko rozumiane usługi przewodnickie:

Naszą misją jest służyć pomocą wszystkim tym, którzy chcą odkryć Warszawę na swój własny sposób.

Nasi przewodnicy są w stanie opowiedzieć o wszystkich interesujących obiektach w Warszawie i okolicy.

W razie potrzeby przewodnik dołączy do grupy na granicy miasta.

Realizujemy trasy zlecone lub przygotowujemy trasę wycieczki według wskazówek naszych Gości.

W razie potrzeby przygotujemy plan pobytu w Warszawie, przedstawimy program zwiedzania, atrakcyjnego i interesującego spędzenia czasu, dokonamy rezerwacji i otoczymy opieką naszych gości.

Spacery z przewodnikiem mogą dotyczyć określonego rejonu miasta, wydarzeń z przeszłości lub wybranych obiektów.

Dla młodzieży prowadzimy spacery, będące interesującym uzupełnieniem lekcji historii lub języka polskiego.

Dla dorosłych posiadamy specjalną ofertę spacerów, prezentujących zazwyczaj pomijane aspekty historii miasta.

Ciekawym uzupełnieniem szkolnej lekcji może być spacer z przewodnikiem. Nasi przewodnicy prowadzą spacery poświęcone szkolnym lekturom lub okresom w dziejach historii Polski. Więcej informacji w zakładce Spacery.

Gra miejska może być doskonałą rozrywką tak dla młodzieży jak i dla osób dorosłych. Gra może być częścią imprezy integracyjnej lub wycieczki. Przygotowujemy własne scenariusze.

Prowadzimy prelekcje i prezentacje na tematy z związane z przeszłością i teraźniejszością Warszawy i Mazowsza.

5 Nadchodzące wydarzenia

Sortuj według

Święto w Janowcu to inscenizacje historyczne, występy kapel i zespołów ludowych, koncerty, a także degustacja dań kuchni regionalnej, a przede wszystkim – degustacja win regionu Małopolskiego Przełomu Wisły. Szczegóły i możliwość rezerwacji miejsca pod linkiem: https://swietowina.evenea.pl/ Już po raz kolejny Zamek w Janowcu zawładną winiarze Małopolskiego Przełomu Wisły i zaproszeni przez nich goście. Będzie historycznie i współcześnie, ludowo i jak najbardziej regionalnie. Święto w Janowcu to dobre miejsce dla osób planujących założenie własnej winnicy. Tu można dowiedzieć się, które wina w naszym klimacie są najlepsze. Winiarze opowiadają o swojej pracy, mają czas aby się podzielić swoim doświadczeniem z zainteresowanymi. W tym roku również zapraszamy serdecznie na degustację polskich win i spotkanie z grupą kilkunastu winiarzy Małopolskiego Przełomu Wisły. Program (Program imprezy (opublikowany na stronie współorganizatora Stowarzyszenie Winiarzy Małopolskiego Przełomu Wisły) Spotykamy się o godzinie 8:00 26 maja 2018 (sobota) na placu Bankowym. O godzinie 8:15 odjazd w kierunku Janowca. Przejazd na Święto Wina. Święto Wina w Janowcu 2018 rozpocznie się mszą w kościele w Janowcu o godz. 11.00 po mszy uczestniczymy w uroczystym korowodzie z kościoła do zamku w Janowcu, zapraszamy gości do zabawy, przemarszu malowniczymi uliczkami Janowca oficjalne otwarcie uroczystości nastąpi o godz. 12.15 degustacja win na dziedzińcu zamkowym […]

2 maja 1792 roku założono Cmentarze Ewangelickie na Woli. Od tego dnia położone po sąsiedzku nekropolie przyjmowały pochówki warszawiaków wyznania ewangelicko – augsburskiego i ewangelicko – reformowanego wybitnych i znanych oraz tych po których fale pamięci szybko się wygładziły. W niedzielę, 27 maja, w czasie około trzygodzinnego spaceru przejdziemy przez obie nekropolie poszukując okruchów historii Warszawy o Polski. Spacer rozpoczniemy przy bramie Cmentarza Ewangelicko Augsburskiego (Młynarska 54/56/58) o godzinie 11:00. Zakończymy około godziny 14:00 wychodząc bramą Cmentarza Ewangelicko Reformowanego (Żytnia 42). BILETY ORAZ INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE POD LINKIEM: https://cmentarzeewangelickie.evenea.pl/ W czasie spaceru poszukamy, między innymi, odpowiedzi na takie pytania: dlaczego Iwan Skwarcow, prawosławny właściciel Pałacu Saskiego leży na Cmentarzu Ewangelickim? jak nazywał się najlepszy fałszerz wśród architektów i dlaczego pochowano go na polu walki? kto zbił majątek sprzedając nuty, a kto – fortepiany? czyj podpis znają na całym świecie? nazwisko którego Polaka widnieje na Łuku Triumfalnym w Paryżu obok nazwisk księcia Poniatowskiego i generała Zajączka? czyj nagrobek był znakomitą reklamą firmy? dlaczego Ikar ma w skrzydłach resory zamiast piór? jak nazywał się rosyjski oficer, którego grób był celem patriotycznych pielgrzymek Polaków? kto strzelił w serce anioła? gdzie spoczął jeden z najbogatszych ludzi drugiej połowy XIX wieku w Królestwie Polskim, Leopold Kronenberg? […]

Przejmij profil tego miejsca:

Jeśli jesteś właścicielem miejsca kliknij i edytuj z nami

Żądanie wpisu