Warszawa. Stolica Polski i Mazowsza. Miasto, które przeżyło własną śmierć. Po II Wojnie Światowej zastanawiano się, czy warto je podnosić z ruin.

Dzisiaj tętni życiem, przeszłość styka się z przyszłością. Tu można poznać historię, nie tylko miasta ale całej Polski, tu można oddać się rozrywce.

Proponujemy szeroko rozumiane usługi przewodnickie:

Naszą misją jest służyć pomocą wszystkim tym, którzy chcą odkryć Warszawę na swój własny sposób.

Nasi przewodnicy są w stanie opowiedzieć o wszystkich interesujących obiektach w Warszawie i okolicy.

W razie potrzeby przewodnik dołączy do grupy na granicy miasta.

Realizujemy trasy zlecone lub przygotowujemy trasę wycieczki według wskazówek naszych Gości.

W razie potrzeby przygotujemy plan pobytu w Warszawie, przedstawimy program zwiedzania, atrakcyjnego i interesującego spędzenia czasu, dokonamy rezerwacji i otoczymy opieką naszych gości.

Spacery z przewodnikiem mogą dotyczyć określonego rejonu miasta, wydarzeń z przeszłości lub wybranych obiektów.

Dla młodzieży prowadzimy spacery, będące interesującym uzupełnieniem lekcji historii lub języka polskiego.

Dla dorosłych posiadamy specjalną ofertę spacerów, prezentujących zazwyczaj pomijane aspekty historii miasta.

Ciekawym uzupełnieniem szkolnej lekcji może być spacer z przewodnikiem. Nasi przewodnicy prowadzą spacery poświęcone szkolnym lekturom lub okresom w dziejach historii Polski. Więcej informacji w zakładce Spacery.

Gra miejska może być doskonałą rozrywką tak dla młodzieży jak i dla osób dorosłych. Gra może być częścią imprezy integracyjnej lub wycieczki. Przygotowujemy własne scenariusze.

Prowadzimy prelekcje i prezentacje na tematy z związane z przeszłością i teraźniejszością Warszawy i Mazowsza.

7 Nadchodzące wydarzenia

Sortuj według

To nieładnie zaglądać komuś do portfela jednak podczas tego spaceru zrobimy to w celach badawczo-historycznych. Spacer poświęcony będzie jednemu z zapomnianych wielkich przedsiębiorców i finansistów drugiej połowy XIX wieku, Janowi Gotlibowi Blochowi a po drodze, mimochodem, przyjrzymy się innym, ponadprzeciętnym fortunom zrodzonym w tamtym okresie. ———————– Informacje szczegółowe oraz możliwość zaopatrzenia się w bilety na spacer pod linkiem: https://evenea.pl/event/pieniadzepanajana01/ ———————– Sam Jan Bloch jest postacią nadzwyczaj interesującą. Kwintesencją jego życia jest zwrot „od zera do miliardera”. Kilku miesięcy zabrakło, by został laureatem Pokojowej Nagrody Nobla. Niestety, zmarł zbyt wcześnie. Mimo, że był głównym konkurentem Leopolda Kronenberga, dzisiaj jest zapomniany. Mało kto o nim słyszał a jeszcze mniej osób jest w stanie wskazać, gdzie stał jego pałac oraz wymienić tytuł jego dzieła nazywanego „biblią pacyfizmu”. Idąc ulicami Śródmieścia w niektórych miejscach nadal unosi się delikatny zapach pieniędzy. Wielkich pieniędzy. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie się zatrzymać i wciągnąć powietrze. Zapraszamy na spacer w trakcie którego przeniesiemy się do Warszawy wieku XIX, miasta olbrzymich możliwości jeśli tylko Fortuna się uśmiechnie. Podczas spaceru poszukamy odpowiedzi między innymi na takie pytania: Gdzie stał pałac Jana Blocha? Od czego zaczęła się wielka wojna dwóch potężnych finansistów? W którym miejscu czuć zapach wielkich pieniędzy oraz kumysu i […]

Położony na prawym brzegu Wisły, na pograniczu Grochowa. Kamionka i Saskiej Kępy, Park Skaryszewski jest drugim co do wielkości warszawskim parkiem po Łazienkach Królewskich. Patronuje mu nie byle kto bo wybitny pianista i polityk Ignacy Paderewski. Założenie parkowe według projektu Franciszka Szaniora powstawało w latach 1905-1922. Pomimo zmieniających się osób kierujących pracami nad założeniem parku, dochowano wierności pierwotnemu projektowi. Malowniczy układ dróg komponowanych w kształcie elips, rozkład punktów widokowych na sztucznie usypanych wzgórzach oraz romantycznie obsadzone płaczącymi wierzbami stawy połączone siecią kanałów (w sumie 11,3 ha wód) mają wyjątkowe wartości plastyczno-przestrzenne i znakomicie świadczą o projektancie. Pośród zieleni znajdziemy prace rzeźbiarskie przedstawiające nader skąpo odziane panie oraz zapiętych po szyję panów dłuta najwybitniejszych polskich rzeźbiarzy działających w okresie międzywojennym. Zapraszamy na spacer po tym uroczym parku. —————————————————— Informacje szczegółowe i możliwość zakupu biletów pod linkiem: https://evenea.pl/event/parkskaryszewski01 Organizatorem jest firma *Arktour*, numer wpisu do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego numer 1923. Terminy wydarzeń przez nas organizowanych dostępne są na stronie www.zwiedzajznami.com.pl —————————————————— W trakcie wędrówki pośród zieleni poszukamy odpowiedzi między innymi na takie pytania: Jaką postać przedstawił autor pomnika Jana Kilińskiego? W czyim towarzystwie odsłoniła jedną z tablic pamiątkowych premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher? Co łączyło Edwarda Housa z […]

Przejmij profil tego miejsca:

Jeśli jesteś właścicielem miejsca kliknij i edytuj z nami

Żądanie wpisu