Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy rozpoczęło swoją działalność w marcu 2006 roku. Oferta Centrum skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców Bemowa, ale również całej Warszawy, do odbiorców w każdym wieku i z każdej grupy społecznej. Od 2014 roku dom kultury jest instytucją zmieniającą swój charakter. Jej pracownicy nastawiają się na pracę z lokalną społecznością. W różnych częściach Bemowa prowadzi Laboratorium Projektów (projekt regrandingowy połączony z serią warsztatów), wspiera działania mające na celu podnoszenie poziomu czytelnictwa w dzielnicy, organizuje kolacje sąsiedzkie, warsztaty muzyczne i teatralne oraz dyskusje o najważniejszych problemach mieszkańców. Bada tożsamość dzielnicy w ramach cyklu Wykładów Historycznych o Bemowie.

Bemowskie Centrum Kultury współpracuje:

z Instytutem Adama Mickiewicza, Narodowym Centrum Kultury, Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, Festiwalem Nowej Muzyki Żydowskiej, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Docs Against Gravity, Fundacją Orange, Festiwalem Warszawa Czyta, Instytutem Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Przy Bemowskim Centrum Kultury działają m.in. 3275 kg Orchestra, Radio Jazz.fm czy Teatr Zgoda.

2 Nadchodzące wydarzenia

Sortuj według

Emocje XII Letniego Festiwalu Nowego Miasta, którego orkiestra Warsaw Camerata jest gospodarzem już za nami! Koncert na zakończenie Królewskich Arkad Sztuki, to również nieodległa przeszłość, więc teraz… …czas na nowy sezon Warsaw Camerata a’la Carte! Na początek 20 września o godz. 19.00 w Sali Bemowskiego Centrum Kultury po raz kolejny zabrzmi muzyka klasyczna w wykonaniu orkiestry Warsaw Camerata pod batutą Pawła Kosa-Nowickiego! My już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania z bemowską Publicznością, a Państwo? Program wrześniowego koncertu to dwa barokowe dzieła: koncert na 2 skrzypiec Antonio Vivaldiego oraz III Koncert Brandenburski Johanna Sebastiana Bacha. Punktem kulminacyjnym koncertu będzie ujmująca słuchaczy pięknymi melodiami Serenada na orkiestrę smyczkową Piotra Czajkowskiego Program: Antonio Vivaldi – Koncert a-moll na 2 skrzypiec Johann Sebastian Bach – III Koncert brandenburski G-dur Piotr Czajkowski – Serenada C-dur op. 48 na orkiestrę smyczkową Wykonawcy: Warsaw Camerata Paweł Kos-Nowicki – dyrygent Program jest odpowiedni dla dzieci w wieku szkolnym. Wstęp wolny! Finansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa Współpraca: Kancelaria Adwokacka Marek Małecki, Grupa Strategia Ideą przyświecającą powstaniu cyklu koncertów Warsaw Camerata a’ la Carte! jest chęć zorganizowania wydarzeń muzycznych całkowicie zgodnych z oczekiwaniami słuchaczy. Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że pomysł jest powieleniem działalności instytucji państwowych lub miejskich. Jednak […]

CzessBand to warszawska kapela, grająca akustycznie muzykę inspirowaną folklorem miejskim całego niemal świata. Jak sami mówią: „żyjemy tu i teraz, mamy Internet, komórki, empetrójki i nieograniczony dostęp do muzyki z dowolnych zakątków naszego globu”. W programie artyści starają się, z wielkim powodzeniem, udowodnić, że folklor warszawski to muzyka o wielu światowych wpływach. Daleko nie szukając – apaszowskie tanga mają swoje korzenie w Argentynie, a polka galopka w Czechach. CzessBand doskonale i bez skrępowania czerpie z wielu stylów i gatunków, z bluegrassu biorą sobie driver, z Bałkanów piękne melodie, z Węgier przytup, z Bliskiego Wschodu orientalne, zakręcone tematy, a z Warszawy energię życiową, tradycję oraz bogactwo znanych wszystkim szlagierów. Grają żywiołowo i z ogromnym ładunkiem pozytywnych emocji, a każdy ich koncert przemienia się w niczym nie skrępowaną, wielopokoleniową zabawę.

Poniedziałek

08:00-22:00

Wtorek

08:00-22:00

Środa

08:00-22:00

Czwartek

08:00-22:00

Piątek

08:00-22:00

Sobota

08:00-22:00

Niedziela

08:00-22:00

Przejmij profil tego miejsca:

Jeśli jesteś właścicielem miejsca kliknij i edytuj z nami

Żądanie wpisu