Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy rozpoczęło swoją działalność w marcu 2006 roku. Oferta Centrum skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców Bemowa, ale również całej Warszawy, do odbiorców w każdym wieku i z każdej grupy społecznej. Od 2014 roku dom kultury jest instytucją zmieniającą swój charakter. Jej pracownicy nastawiają się na pracę z lokalną społecznością. W różnych częściach Bemowa prowadzi Laboratorium Projektów (projekt regrandingowy połączony z serią warsztatów), wspiera działania mające na celu podnoszenie poziomu czytelnictwa w dzielnicy, organizuje kolacje sąsiedzkie, warsztaty muzyczne i teatralne oraz dyskusje o najważniejszych problemach mieszkańców. Bada tożsamość dzielnicy w ramach cyklu Wykładów Historycznych o Bemowie. Współpracuje m.in. z Instytutem Adama Mickiewicza, Narodowym Centrum Kultury, Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, Festiwalem Nowej Muzyki Żydowskiej, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Docs Against Gravity, Fundacją Orange, Festiwalem Warszawa Czyta, Instytutem Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Przy Bemowskim Centrum Kultury działają m.in. 3275 kg Orchestra, Radio Jazz.fm czy Teatr Zgoda.

7 Nadchodzące wydarzenia

Sortuj według

Zapraszamy na spotkanie i wspólne gotowanie z Foodshering Warszawa. Zjawisko foodsheringu wymieniane jest jako jeden z najważniejszych trendów wokoło kuchni tego roku! Będziemy rozmawiać o jadłodzielniach, idei współdzielenia i nie marnowania żywności. Szczególnie zapraszamy tych, którzy chcą podzielić się jedzeniem, poczęstować innych tym, co ostatnio ugotowali lub tym, co mają w lodówce. Przed spotkaniem przygotujemy posiłek z produktów, które przyniosą uczestnicy warsztatu. Może być ciekawie! Na spotkanie obowiązują zapisy pod adresem anna.sadowska@bemowskie.pl Warsztaty są bezpłatne, obowiązuje nas dobra praktyka, że wspólnie gotujemy, wspólnie jemy i wspólnie sprzątamy.

[PL] Adaptacja sztuki Miguela Mihury Spektakl w języku hiszpańskim z polskimi napisami Abelardo jest milionerem, który postanawia wydać cały swój majątek, aby przyciągnąć uwagę ukochanej Margarity, przedstawicielki klasy średniej, która za nic w świecie nie chce się wiązać z bogaczem. Główny bohater spotyka na swojej drodze szereg zaskakujących i zwariowanych postaci, które pomagają mu wydać pieniądze – spełniając w ten sposób jego życzenie stania się biedakiem, a tym samym zdobycia względów jego wielkiej miłości. Kiedy ostatecznie nasz bohater wyprzedaje wszystko, co posiada, niestety nie spotyka się to z akceptacją Margarity, dla której jest teraz zbyt biedny, aby mogła przyjąć jego starania. Ostatecznie Abelardo podejmuje swoją własną decyzję, która odmienia jego życie na zawsze… Reżyseria: Álvaro Figuero Torralba Występują: Dorota Gapińska Konrad Kotwicki Adrian Krawczyk Ana Loba Anita Marzec Maria Niedźwiecka Álvaro Figuero Torralba Piotr Sobczak Kinga Szarpak Justyna Wolańska Cena: 15 zł. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na rehabilitację Ninyr, podopiecznej Fundacji Avalon. (Więcej info: http://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/andujar_piechowska_nina.html) [ES] Adaptación de una obra de Miguel Mihura. Obra en español con subtítulos en polaco. Abelardo es un millionario que pretende gastar todo su patrimonio para atraer la atención de su querida Margarita -representante de la clase media-, que por nada del […]

Poniedziałek

08:00-22:00

Wtorek

08:00-22:00

Środa

08:00-22:00

Czwartek

08:00-22:00

Piątek

08:00-22:00

Sobota

08:00-22:00

Niedziela

08:00-22:00

Przejmij profil tego miejsca:

Jeśli jesteś właścicielem miejsca kliknij i edytuj z nami

Żądanie wpisu