Wraz z powstaniem Gminy Warszawa-Bielany placówka kultury przy ulicy Goldoniego 1 stała się instytucją gminną. Uchwałą Rady Gminy Warszawa Bielany z dnia 26 sierpnia 1995 roku została zmieniona nazwa na Bielański Ośrodek Kultury (BOK), wprowadzono także nowy Statut – akt normatywy regulujący wszelkie zasadnicze zagadnienia instytucji kultury. Ośrodek realizował politykę kulturalną Gminy Warszawa-Bielany. Był jednostką wyodrębnioną prawnie, organizacyjnie i finansowo. Działalność Ośrodka finansowana była głównie z budżetu Gminy Warszawa-Bielany oraz z dochodów własnych. Ośrodkiem kieruje dyrektor wyłoniony w drodze konkursu.

W roku 2000 r. Bielański Ośrodek Kultury został zgodnie z ustawą przekształcony w Instytucję Kultury, której organizatorem była Gmina Warszawa-Bielany.

Po wejściu w życie w roku 2002 tzw. Ustawy Warszawskiej i wprowadzeniu nowego podziału miasta organizatorem Ośrodka został Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Kontynuowane są kierunki działalności podejmowane wcześniej W dalszym ciągu organizowane są różnego rodzaju imprezy, działają sekcje stałe i zespoły. Kontynuowana jest współpraca ze środowiskiem twórczym. Koncertom i spotkaniom z twórcami towarzyszą wystawy plastyczne, a oprócz znanych i utytułowanych osób pojawiają się ciekawi, młodzi twórcy działający w dziedzinie teatru, plastyki, muzyki. Odbywają się także prezentacje i promocje twórców  nieprofesjonalnych. Rozwinięto współpracę z zagranicą. Realizowane są nowe zadania poszerzające krąg osób korzystających z oferty Bielańskiego Ośrodka Kultury.

 

7 Nadchodzące wydarzenia

Sortuj według

Już 25 września (wtorek), o godz. 18.30, odbędzie się – II etap przesłuchań do niepowtarzalnego projektu pt. „TworzyMy Musical”, organizowanego przez Bielański Ośrodek Kultury. W trakcie przesłuchania prosimy o zatańczenie choreografii tanecznej do utworu musicalowego, zaśpiewanie ulubionego utworu musicalowego, przygotowanie krótkiego opowiadania/wiersza inspirowanego musicalem lub przygotowanie innego występu w stylu musicalowym (np. gry na instrumencie). Wszystkie występy prosimy przygotować – nie dłuższe niż 4 min. Serdecznie zapraszamy tancerzy i osoby tańczące! Bielański Ośrodek Kultury poszukuje artystów (w wieku od 15 do ok.35 lat) o głowach pełnych marzeń i pomysłów. Chcących spełniać się na scenie, pracować nad wspólną grupy Ideą – jako TWÓRCY – TworzyMy Musical. Projekt zakłada stworzenie spektaklu muzyczno – teatralnego, który mają tworzyć sami artyści. W początkowym etapie chcemy doprowadzić do bliższego poznania się, do integracji, do wymiany doświadczeń artystycznych, do rozmów o musicalach i o tym co w każdej duszy gra. Chcemy dać czas na prawdziwe rozmowy, spotkanie z Instruktorami, przy pomocy których, projekt będzie powstawał. Chcemy usłyszeć to, o czym Wy chcecie opowiedzieć poprzez ten projekt. Co jest dla Was ważne, co chcecie powiedzieć światu: Tekst swojego wiersza? Tekst swojej piosenki? Swój układ taneczny? Swoją muzykę? Swój śpiew? A być może chciałbyś się sprawdzić w szyciu […]

Marek Majewski zaprasza na koncert Wolnej Grupy Bukowina. Wolna Grupa Bukowina od lat koncertuje w całej Polsce i z niesłabnącym powodzeniem zdobywa coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Dla tych z Państwa dla których rajdy, biwaki czy ogniska były stałym elementem wakacyjnych wypadów trudno sobie wyobrazić wieczornych spotkań bez piosenek Bukowiny. To właśnie Wolnej Grupie Bukowina zawdzięczamy hasło „Kraina Łagodności” i dla wszystkich, którzy lubią chadzać po tej krainie – serdecznie zapraszamy na ten niezwykły koncert. Bilety: 25 zł Przedsprzedaż w kasie BOK od 18.09 Wolna Grupa Bukowina – polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej powstała na początku lat 70. XX wieku. Wolna Grupa Bukowina zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół przyjechał z Buska – Zdroju, a założył go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka „Ponidzie” wyśpiewali jedną z głównych nagród. Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock. Zespół ma też za sobą wielokrotne występy zagraniczne w Europie a także dla Polonii w Kanadzie, USA i […]

Przejmij profil tego miejsca:

Jeśli jesteś właścicielem miejsca kliknij i edytuj z nami

Żądanie wpisu