Na Mokotowie, blisko metra Racławicka znajduje się Centrum ŁOWICKA – przyjazne miejsce otwarte dla wszystkich.
Mamy bogatą ofertę zajęć stałych: muzyczne, ruchowe, plastyczne i teatralne dla dzieci i młodzieży, warsztaty filmowe, turnieje brydżowe, szachy, wszystkie rodzaje fitnessu, joga, tai-chi, tańce w kręgu.
Przy Centrum funkcjonuje grupa tańca hinduskiego, hip-hopu, tańca irlandzkiego, dwie grupy teatralne, chór soulowo – jazzowy, a nawet orkiestra symfoniczna!
Organizujemy warsztaty pieśni (ukraińskich, białoruskich, sefardyjskich), warsztaty tańca hawajskiego oraz nowoczesnych improwizacji.
Koncerty, małe formy teatralne, recitale, wieczory kabaretowe, wystawy (fotografii, malarstwa, wzornictwa, plakatu), spotkania literackie i poetyckie, promocje nowych książek, dyskusje na temat naszej duchowości, życia we współczesnym świecie, pokazy filmowe, wykłady, festiwale, przeglądy.
Melomanów zapraszamy co miesiąc na niedzielne koncerty muzyki poważnej – Salon Muzyczny.
Od wielu lat, w lipcu, miłośnicy dobrego jazzu, spotykają się w ogrodzie na Migdałowych Wieczorach, zaś w sierpniu na Koncertach Promenadowych.
Trzy razy w roku regionalni wystawcy prezentują swoje wyroby na Jarmarkach Sztuki Użytkowej.
Od 15 lat organizujemy wystawę architektoniczną „PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ”, pokazującą jak zmienia się Warszawa.
Nie sposób opisać wszystkich propozycji, inicjatyw i działań Centrum ŁOWICKA, bo dzieje się bardzo dużo i bardzo ciekawie.
Najprościej zajrzeć na stronę internetową www.lowicka.pl, każdy tu znajdzie coś dla siebie.

2 Nadchodzące wydarzenia

Sortuj według

Kurs ARTETERAPIA – Kultura przeciw Wykluczeniu Nabór do VIII Edycji Rekrutacja będzie trwała do 23 października 2018 r. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych doskonaleniem swego warsztatu zawodowego, a także zdobywaniem nowych zawodowych kompetencji do udziału w Kursie Arteterapia – Kultura przeciw Wykluczeniu. Przygotowujemy specjalistów, którzy potrafią wykorzystać kulturę i sztukę jako narzędzie do budzenia i stymulowania zdolności twórczych osób i grup, a także jako instrument twórczej zmiany społecznej i środowiskowej oraz animacji i edukacji kulturalnej dzieci, młodzieży i dorosłych. Ważnym efektem tych działań powinna być integracja społeczna osób i grup zagrożonych wykluczeniem. W ramach naszego Kursu zajęcia w 85% realizowane są metodą aktywną -warsztatową. Prowadzą je znakomici wykładowcy, specjaliści i trenerzy wyróżniający się ogromnym dorobkiem, w tym międzynarodowym, w swojej dziedzinie, związani pracą naukowo – dydaktyczną z Uniwersytetem Warszawskim, Uniwersytetem Jagiellońskim oraz współpracujący z wiodącymi instytucjami edukacyjnymi, m.in. Szkołą Główną Handlową, Centrum Sztuki Współczesnej, Polskim Towarzystwem Psychologicznym, Helsińską Fundacją Praw Człowieka, stowarzyszeniem Grupa Pedagogiki i Animacji Społecznej Praga Północ, Polskim Stowarzyszeniem Psychoterapii Tańcem i Ruchem Laban International Movewment Studies i Stowarzyszeniem Szkoła Liderów. Projekt wspierany jest przez Dzielnicę Mokotów m. st. Warszawy i posiada Rekomendację Narodowego Centrum Kultury. W ramach Programu proponujemy m.in: – wzbogacenie wiedzy ogólnej (psychologia, socjologia, antropologia kultury, prawa […]

Microphone Masters zaprasza na XVI edycję WBW WBW 2018 • POLISH BEATBOX BATTLE data: 1 GRUDNIA 2018 (sobota) miejsce: Centrum ŁOWICKA – Warszawa, ul. Łowicka 21 szczegóły wkrótce… Dołącz do wydarzenia żeby nic nie przeoczyć! Mistrzostwa Polski w Beatboxie odbywają się od 2004 roku pod nazwą WBW Polish Beatbox Battle i organizowane są w ramach corocznego turnieju mistrzów mikrofonu WBW. Zwycięzca uzyskuje awans na Beatbox Battle World Championship! Wstęp na imprezę bez ograniczeń wiekowych. Udział w bitwie od 16 roku życia! :: DLA LAIKÓW :: ☆ BEATBOX – tworzenie dźwięków za pomocą narządów mowy, niezwykle efektowna technika wokalna, wykorzystuje takie elementy jak scat, wokaliza czy improwizacja. ☆ BATTLE / BITWA – najbardziej emocjonująca forma artystycznej rywalizacji, jej uczestnicy na scenie starają się udowodnić swoją wyższość nad rywalem. Konfrontacja oryginalnych i niepowtarzalnych stylów skutkuje niesamowicie widowiskowym zderzeniem indywidualności. ☆ WBW – odbywająca się od 2003 roku cyklicznie raz do roku impreza, podczas której wyłaniany jest najlepszy freestyle’owiec i beatbox’er w kraju. W ramach turnieju do pojedynków na słowa stają zawodnicy z całej Polski. O wynikach rozgrywanych bitew rozstrzyga jury. Swoje zdanie poprzez odpowiednio głośny aplauz wyraża też publiczność znajdująca się w klubie, co może odpowiednio umotywować lub zdeprymować pojedynkujących się zawodników. […]

Przejmij profil tego miejsca:

Jeśli jesteś właścicielem miejsca kliknij i edytuj z nami

Żądanie wpisu