DKŚ to samorządowa instytucja kultury m.st. Warszawy – miejsce otwarte i przyjazne. Stwarza możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego i samorealizacji w różnych dziedzinach sztuki i edukacji kulturalnej, takich jak: plastyka, taniec, muzyka, teatr, literatura, film, fotografia. Proponuje zajęcia artystyczne i hobbystyczne, koncerty, spektakle, wystawy, wycieczki, imprezy plenerowe (ArtPark, Grenadier). Pracują tu zespoły teatralne, kabaretowe, taneczne i wokalne. Prowadzi także działalność wydawniczą („Tekstualia – kwartalnik krytyczno-literacki”). Ponadto wspiera inicjatywy kulturalno-społeczne na terenie Śródmieścia, współpracując z dzielnicowymi radami osiedli, stowarzyszeniami i społecznościami lokalnymi (Święto Smolnej, Hożarty, Kolędowanie na Smolnej, Dni Śródmieścia). Kwalifikacje pracowników animujących oraz instruktorów – wykształcenie kierunkowe oraz długoletnie doświadczenie – zapewniają wysoki poziom organizowanych wydarzeń kulturalnych i zajęć artystycznych. Różnorodna działalność programowa sprawia, że DKŚ, spełniając funkcje edukacyjne i animując życie kulturalne społeczności lokalnej, oddziałuje nie tylko na mieszkańców Dzielnicy Śródmieście, ale i całej Warszawy.

Dom Kultury Śródmieście powstał w roku 2001, integrując prace śródmiejskich klubów kultury, działających od ponad dwudziestu lat na terenie dzielnicy. Obecnie instytucja działa w kilku siedzibach, ulokowanych w różnych punktach warszawskiego Śródmieścia:

• Scena na Smolnej – ul. Smolna 9, siedziba główna DKŚ
• Klub na Hożej – ul. Hoża 41 lok. 2
• Pracownie Artystyczne – ul. Foksal 11
• Pracownia Mikromodelarstwa – ul. Foksal 11
• Piwnica Ceramiczna – ul. Smolna 14
• Międzypokoleniowa Klubokawiarnia – ul. Anielewicza 3/5
• Rotacyjny Dom Kultury na Jazdowie – ul. Jazdów 3/18
• Klub na Powiślu – ul. Salezego 4 lok. 20

Więcej o Domu Kultury Śródmieście, w tym także o zajęciach i projektach realizowanych w poszczególnych siedzibach instytucji można przeczytać na stronie:

1 Nadchodzące wydarzenia

Sortuj według

PORANEK FAMILIJNY w DKŚ Teatr Trip „Pan Antenka i srebrny kubraczek”, spektakl dla dzieci od 3 lat; scen. i reż.: Anna Bączek-Lieber, muz.: Paweł Szymkowiak, scenogr. i kostiumy: Małgorzata Borycka; wyst.: Anna Bączek-Lieber, Justyna Pachla, Marcin Lieber oraz Warsztaty artystyczne, prowadzenie: Klawa Planeta bilety: 15 PLN _ _ _ _ _ O spektaklu: Na rogu ulic Szklanej i Różanej stoi niezwykły sklep z zabawkami. Każdej nocy wszyscy mieszkańcy półek sklepowych ożywają i przygotowują się do porannych zakupów. Każda zabawka marzy o tym, by zostać wybraną i trafić do dzieci. Pewnego dnia do sklepu trafia Pan Antenka, którego piękny i srebrny kubraczek przyciąga wzrok dzieci. Zazdrosne zabawki postanawiają pozbyć się intruza. Przedstawienie uczy tolerancji oraz ukazuje wartości płynące z prawdziwej przyjaźni. www.teatrtrip.pl _ _ _ _ _ O warsztatach: Po spektaklu odbędą się warsztaty artystyczne przygotowane i poprowadzone przez animatorów z Klawej Planety, podczas których dzieci będą mogły stworzyć swój własny niesamowity i kosmiczny kubraczek! Dowiemy się dzięki temu, z jakiej planety przybywa każde dziecko. Oj, będzie kosmicznie i fantastycznie! Warsztatom będzie towarzyszyła zabawa muzyczna. www.klawaplaneta.pl

Przejmij profil tego miejsca:

Jeśli jesteś właścicielem miejsca kliknij i edytuj z nami

Żądanie wpisu