DKŚ to samorządowa instytucja kultury m.st. Warszawy – miejsce otwarte i przyjazne. Stwarza możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego i samorealizacji w różnych dziedzinach sztuki i edukacji kulturalnej, takich jak: plastyka, taniec, muzyka, teatr, literatura, film, fotografia. Proponuje zajęcia artystyczne i hobbystyczne, koncerty, spektakle, wystawy, wycieczki, imprezy plenerowe (ArtPark, Grenadier). Pracują tu zespoły teatralne, kabaretowe, taneczne i wokalne. Prowadzi także działalność wydawniczą („Tekstualia – kwartalnik krytyczno-literacki”). Ponadto wspiera inicjatywy kulturalno-społeczne na terenie Śródmieścia, współpracując z dzielnicowymi radami osiedli, stowarzyszeniami i społecznościami lokalnymi (Święto Smolnej, Hożarty, Kolędowanie na Smolnej, Dni Śródmieścia). Kwalifikacje pracowników animujących oraz instruktorów – wykształcenie kierunkowe oraz długoletnie doświadczenie – zapewniają wysoki poziom organizowanych wydarzeń kulturalnych i zajęć artystycznych. Różnorodna działalność programowa sprawia, że DKŚ, spełniając funkcje edukacyjne i animując życie kulturalne społeczności lokalnej, oddziałuje nie tylko na mieszkańców Dzielnicy Śródmieście, ale i całej Warszawy.

Dom Kultury Śródmieście powstał w roku 2001, integrując prace śródmiejskich klubów kultury, działających od ponad dwudziestu lat na terenie dzielnicy. Obecnie instytucja działa w kilku siedzibach, ulokowanych w różnych punktach warszawskiego Śródmieścia:

• Scena na Smolnej – ul. Smolna 9, siedziba główna DKŚ
• Klub na Hożej – ul. Hoża 41 lok. 2
• Pracownie Artystyczne – ul. Foksal 11
• Pracownia Mikromodelarstwa – ul. Foksal 11
• Piwnica Ceramiczna – ul. Smolna 14
• Międzypokoleniowa Klubokawiarnia – ul. Anielewicza 3/5
• Rotacyjny Dom Kultury na Jazdowie – ul. Jazdów 3/18
• Klub na Powiślu – ul. Salezego 4 lok. 20

Więcej o Domu Kultury Śródmieście, w tym także o zajęciach i projektach realizowanych w poszczególnych siedzibach instytucji można przeczytać na stronie:

2 Nadchodzące wydarzenia

Sortuj według

Gitarzysta, kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista i performer – Michał Sołtan – zagra w nadchodzący poniedziałek na Scenie na Smolnej 9 interesujący, autorski koncert. * * * Michał Sołtan – gitarzysta, kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista, edukator i performer. Związany twórczo z Warszawą i Sopotem. Członek Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Absolwent Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Studiował Muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim. Lider zespołu Imagination Quartet, z którym grał koncerty na festiwalach jazzowych w Chinach, Niemczech, Danii i Polsce, prezentując autorskie kompozycje. Z zespołem wydał dwie płyty „IQ” (2011) oraz „Mallada” (2015). Od 6 lat jest współtwórcą poniedziałkowych Funk & Jazz Jam Session w warszawskim klubie Harenda. W 2015 rozpoczął solowe eksperymenty z Loop Station. Od początku 2016 zorganizował przez swoją firmę Soltan Art Group ponad 30 warsztatów „Uwolnij muzykę” oraz zagrał ponad 80 koncertów, na których można usłyszeć m.in. single „Pan Sowa” czy „Najlepiej”. Obydwa single prezentowane były w wielu stacjach radiowych, m.in. Trójce, Tok FM, Polskim Radiu Program 1, Radiu Gdańsk, Radiu RDC, RDN Małopolska i wielu innych. Podczas interaktywnego koncertu porywa słuchaczy na scenę i wtajemnicza w swój warsztat pracy. Zagrał supporty przed Melą Koteluk, Lao Che i Smolik/Kev Fox, wziął udział w Must Be The Music 9, […]

Eksperyment taneczny mówiący o tym, jak muzyka, taniec i obraz działają na widza i co potem zostaje w jego pamięci. Połączenie tańca z wizualizacjami, podkreślone grą świateł i cieni. Tancerze czasem poddają się muzyce i interpretują ją dosłownie, a czasem odrzucają i zaskakują ekspresją, przejmując od siebie wzajemnie propozycje ruchów i kroków. Każdy z nas ograniczony jest jakimiś ramami, formą, które kształtują jego życie. Przejmujemy określone zachowania od innych; czasem to my stajemy się wzorem i narzucamy własną formę. Jednocześnie buntujemy się wobec ograniczeń formalnych i odrzucamy formę zastaną lub do tej pory obowiązującą. Pozorny brak formy lub jej wyraźne ograniczenie jest charakterystyczne dla współczesnych czasów. Więcej informacji o Grupie SLYDE: https://dks.art.pl/index.php?p=grupyartystyczne&s=slyde&lang=pl choreogr.: Izabella Borkowska reż.: Darek Sikorski wyst.: Aleksandra Bechcicka, Marta Domagała-Witkowska, Marta Gajuk, Olga Gościniak, Aleksandra Lewandowska, Sylwia Rusak, Filip Gutowski bilety: 5 PLN

Przejmij profil tego miejsca:

Jeśli jesteś właścicielem miejsca kliknij i edytuj z nami

Żądanie wpisu