Dom Kultury ŚWIT rozpoczyna nowy sezon kulturalny – 2016/2017. Już za 2 lata obchodzić będziemy jubileusz 60-lecia jego działalności na terenie naszej dzielnicy. Ciągle z dużym zadowoleniem wspominamy wyniki badań przeprowadzonych przez znaną pracownię Millward Brown i opublikowanych w 2014 r. Ich tematem były usługi kulturalne w warszawskich dzielnicach. Jak się okazało Targówek, czyli jedna z najbardziej niedoinwestowanych dzielnic w Warszawie (pod względem dotacji dla instytucji kultury), wypadł bardzo dobrze. W kategorii oceniającej ofertę Domów Kultury zajęliśmy I miejsce! To bardzo satysfakcjonujące, tym bardziej, że od wielu lat zwracamy uwagę na bardzo niski poziom finansowania domów kultury na Targówku w porównaniu z innymi dzielnicami Warszawy.

3 Nadchodzące wydarzenia

Sortuj według

Warszawski Turniej Rycerski o Szablę Króla Zygmunta III Wazy na Bródnie, organizowany przez Dom Kultury ŚWIT we współpracy z Pierwszym Polskim Stowarzyszeniem Turniejowym Liga Baronów i Urzędem Dzielnicy Warszawa Targówek. Jest to najstarsza cykliczna impreza plenerową o charakterze historycznym w Warszawie. W programie m.in.: dioramy historyczne, pokazy i prezentacje historyczne, turniej szabli polskiej, oraz inscenizacja bitew.

XXII Warszawskim Turnieju Rycerskim o szablę Króla Zygmunta III: „Kłuszyn 1610 – Hołd Ruski” 27.05.2018 11:00-20:00 Park Bródnowski Warszawski Turniej Rycerski o Szablę Króla Zygmunta III Wazy na Bródnie, organizowany przez Dom Kultury ŚWIT we współpracy z Pierwszym Polskim Stowarzyszeniem Turniejowym Liga Baronów i Urzędem Dzielnicy Warszawa Targówek. Jest to najstarsza cykliczna impreza plenerową o charakterze historycznym w Warszawie. W programie m.in.: dioramy historyczne, pokazy i prezentacje historyczne, turniej szabli polskiej, oraz inscenizacja bitew. Zapraszamy rzemieślników, artystów i rękodzielników do udziału w Jarmarku Rzemiosł Dawnych. Wszystkich wystawców, chętnych do wzięcia udziału w XXII Warszawskim Turnieju Rycerskim zapraszamy do nadesłania formularza zgłoszeniowego (do pobrania poniżej). Warunki uczestnictwa w Jarmarku: – własne stylizowane stoisko oraz strój historyczny, – udział w Jarmarku jest bezpłatny, organizator zapewnia powierzchnię oraz podstawowe wyposażenie stanowisk. Pobierz formularz zgłoszeniowy: http://dkswit.com.pl/wp-content/uploads/2018/01/Formularz_udzialu_Turniej_Rycerski.pdf

Przejmij profil tego miejsca:

Jeśli jesteś właścicielem miejsca kliknij i edytuj z nami

Żądanie wpisu