Dom Spotkań z Historią (DSH) powstał w 2005 roku z inicjatywy Ośrodka KARTA. Od marca 2006 działa jako samorządowa instytucja kultury miasta stołecznego Warszawy. DSH zajmuje się historią Polski i Europy Środkowo-Wschodniej w XX wieku. Szczególne miejsce poświęca przeszłości stolicy i historii jej mieszkańców. W dwóch galeriach wewnętrznych oraz na pobliskim skwerze organizuje wystawy historyczne. DSH realizuje wiele różnorodnych projektów edukacyjnych (w tym międzynarodowych) oraz organizuje cykle spotkań, pokazy filmów, promocje wydawnicze, dyskusje, seminaria i konferencje. Publikuje książki historyczne, a w swojej księgarni oferuje bogaty wybór pozycji dotyczących XX wieku. W Mediotece (Archiwum Cyfrowym) gromadzi, opracowuje i udostępnia relacje świadków historii mówionej (wspólnie z Ośrodkiem KARTA prowadzi Archiwum Historii Mówionej) oraz digitalizuje zdjęcia, dokumenty i filmy.
W DSH przedstawiamy historię, wykorzystując różnorodne formy przekazu; DSH współpracują twórcy, którzy przygotowują instalacje artystyczne, akcje miejskie, wydarzenia parateatralne.
Skupiamy się na historii społecznej, ciekawych biografiach, niezwykłych losach zwykłych ludzi. Jesteśmy przekonani, że pamięć o XX stuleciu buduje naszą tożsamość, zarówno w wymiarze jednostkowym, jak i zbiorowym.

W budynku DSH mieści się Księgarnia XX wieku, w której oferujemy ponad 1500 tytułów dotyczących historii współczesnej (także pozycji anglojęzycznych). Wiele sprzedawanych przez nas książek jest dostępnych tylko w naszej księgarni, a proponowane przez nas ceny należą do najniższych. Wydawane przez nas książki można również zamawiać przez internet pod adresem http://dsh.osdw.pl/
Zapraszamy również do nowo otwartej kawiarenki Karowa XX Cafe.

Poniedziałek

-

Wtorek

12:00-20:00

Środa

12:00-20:00

Czwartek

12:00-20:00

Piątek

12:00-20:00

Sobota

12:00-20:00

Niedziela

12:00-20:00

Przejmij profil tego miejsca:

Jeśli jesteś właścicielem miejsca kliknij i edytuj z nami

Żądanie wpisu