Kafka powstała w 2007 roku. W połowie drogi między BUW a Uniwersytetem Warszawskim, przy ścieżce rowerowej. Wcześniej pod tym adresem (Oboźna 3) mieścił się sklep hydrauliczny. Na początku główną ideą udostępnianie książek przy kawie. Dziś to po prostu drugi dom dla wszystkich, którzy kochają kawę, literaturę, sztukę, psy, koty i szczery uśmiech.

Kawiarnia jest czynna w tygodniu od 9 do 22 a w weekend od 10 także do 22. Codziennie można tu zaopatrzyć się w książki uratowane od zagłady w skupie makulatury. Są na to dwa sposoby – przyjść ze swoją książką, zostawić ją – a w zamian zabrać wybraną z półki lub za 10 zł kupić sobie kilogram wybranych książek. Warto wspomnieć o organizowanych tu wymianach książek czy akcji Książki w Pudle prowadzonej przez Kafkę wraz z Fundacją Zmiana.

Kafka też jest otwartym miejscem na pomysły na różne akcje czy wystawy i chętnie udziela swoich ścian i przestrzeni na takie potrzeby. Od kilku lat gości u siebie takie inicjatywy jak: Noc Muzeów, Pikniki Na Czterech Łapach, Warszawski Dzień Sąsiada, Mama przy Kawie, Big Book Festival, Powiślenia czy Majówka na Skarpie.

Ogródek Kafki został uhonorowany tytułem „najbardziej klimatyczny ogródek lata” przez CO JEST GRANE – najbardziej poczytny dodatek o kulturze w piątkowej Gazecie Wyborczej

W menu poza wszelkimi możliwymi rodzajami kawy; herbaty i soków znajdziemy koktajle oraz sorbety. Kafka ma menu śniadaniowe (także w wersji dla najmłodszych) a dla głodniejszych gości udostępnia zupy i danie dnia. Sztandarowymi potrawami Kafki są naleśniki, kanapki oraz makarony. Duże porcje i dużo serca włożone w ich przygotowanie.
Kawiarnia posiada także specjalne menu dla czworonogów, można dostać miskę wody i gryzaki lub kupić karmę dla psów.

1 Nadchodzące wydarzenia

Sortuj według

Zapraszamy na koncert z okazji Dnia Kobiet. Dla Pań i towarzyszących im panów zagrają Dorota Bułakowska i Patryk Lewi. Już teraz rezerwujcie miejsca dla swoich dam serca! Dorota i Patryk zagrają standardy jazzowe i covery w ciekawych, niebanalnych aranżacjach, w których można odnaleźć brzmienia muzyki z różnych stron świata… Dorota Bułakowska – absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu w klasie fortepianu, fletu poprzecznego i wokalu. Od najmłodszych lat związana z muzyką, która jest jej największą pasją. Współpracowała kilkanaście lat z toruńskim chórem Astrolabium, z zespołem bluesowym TORTILLA oraz ze znanymi muzykami i wokalistami, m. in. z Krystyną Prońko, Danutą Błażejczyk, Joachimem Perlikiem, Mario Stefano Pietrodarchi, Martinem Palmerim, Krzesimirem Dębskim, Arturem Grudzińskim, Andrzejem Błażejczykiem, Tomaszem Urbanem. Występowała w kraju i za granicą. Uczestniczka licznych warsztatów wokalnych oraz festiwali. Poza tym realizuje własne projekty muzyczne. Patryk Lewi – gitarzysta, kompozytor, aranżer. Absolwent instrumentalistyki na Wydziale Artystycznym w Cieszynie w klasie gitary jazzowej prof. Karola Ferfeckiego. Założyciel kwartetu jazzowego Patryk Lewi Project, z którym koncertuje wykonując własne kompozycje. Występował jako współtwórca lub muzyk sesyjny w wielu projektach muzycznych. Brał udział m.in. w festiwalach Hanza Jazz Festiwal w Koszalinie, Cieszyńskim Festiwalu Jazzowym, Portofranko Art Festiwal w Iwanofrankowsku na Ukrainie, Old Jazz […]

Poniedziałek

09:00-22:00

Wtorek

09:00-22:00

Środa

09:00-22:00

Czwartek

09:00-22:00

Piątek

09:00-22:00

Sobota

10:00-22:00

Niedziela

10:00-22:00

Przejmij profil tego miejsca:

Jeśli jesteś właścicielem miejsca kliknij i edytuj z nami

Żądanie wpisu