Pierwszy seans w kinie Luna odbył się 22 lipca 1962 r. Od tej pory Luna przyciąga kolejne rzesze wiernych widzów, skupiając wokół siebie lokalną społeczność. Edukuje i inspiruje. Wyznacza trendy. Jest wyjątkowym punktem na mapie Warszawy, dzięki swojej atmosferze, którą tworzą: historia, położenie, wnętrze i pracujący w nim ludzie. Od lipca br. kinem zarządza spółka Projekt Kino.

Luna ma świetną lokalizację, znajduje się w samym sercu miasta, obok Pl. Zbawiciela – nowego centrum życia towarzyskiego Warszawy. Niewątpliwą zaletą tego miejsca jest doskonała komunikacja z każdego miejsca w Warszawie (obok stacji metra Politechnika i Trasy Łazienkowskiej).

Kino Luna jest kinem studyjnym, inicjującym projekty artystyczne, integrującym środowiska artystyczne oraz promującym kulturę niekomercyjną. Repertuar kina stanowią premiery i filmy artystyczne nagradzane na polskich i międzynarodowych festiwalach filmowych. Oprócz działalności repertuarowej, kino organizuje, bądź jest gospodarzem licznych imprez i wydarzeń, m.in. przeglądów i festiwali filmowych, pokazów, spektakli, koncertów, spotkań z artystami, wernisaży, programów edukacyjnych oraz projektów dla dzieci. Kino na przestrzeni lat otrzymało szereg prestiżowych nagród, m. in. najbardziej pozytywnego kina w Warszawie (nagroda Gazety Wyborczej i Clear Channel).

Kino dysponuje dwiema salami kinowymi (304 i 347 miejsc).

Na wyposażenie kina składają się projektory cyfrowe BARCO (w tym jedyny w Warszawie projektor 4K) oraz tradycyjne projektory 35 mm i rzutniki multimedialne. Kino obsługuje system dźwiękowy Dolby Pro Logic.

Kino Luna jest członkiem Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, Art. Cinema C.I.C.A.E. oraz prestiżowej sieci kin Europa Cinemas.

Przyjdź do Luny i zakochaj się w kinie!

Ciekawostka: Inspiracją dla nazwy kina był radziecki program kosmiczny – Łuna. Jedna z bezzałogowych sond kosmicznych wystrzelonych w ramach tego programu stała się pierwszym sztucznym satelitą Księżyca.

 

12 Nadchodzące wydarzenia

Sortuj według

Zapraszamy na spotkanie poświęcone 35-letnim zmaganiom z zimowym K2. Premiera książki Andrzeja Zawady o Pierwszej Zimowej Wyprawie na przełomie 1987- 88 roku, spotkanie z Jurkiem Natkańskim z Fundacji Kukuczki, który opowie o przygotowawczych wyprawach w ramach programu Polskiego Himalaizmu Zimowego, a także komentarz do obecnej wyprawy na K2 Janusza Majera – szefa PHZ. K2 zawsze fascynowało Andrzeja Zawadę. Ten szczyt był w pewnym sensie jego obsesją. Po sukcesach zespołów z innych państw letnie wejścia przestały go interesować. Wymyślił wtedy zimę na K2. Drogą dyplomatyczną w 1982 r. uzyskał pozwolenie Pakistanu na rekonesans. Międzynarodowa wyprawa kierowana przez Andrzeja Zawadę wyruszyła w 1987 r. i trwała prawie 7 miesięcy. 700 tragarzy, 33 członków załogi, 15 wspinaczy. Próbują zdobyć wierzchołek od strony pakistańskiej, drogą Abbruzzi. Osiągają wysokość 7100 m. W sezonie 2002/2003 wyrusza na szczyt od strony chińskiej wyprawa kierowana przez Krzysztofa Wielickiego, filarem północnym Netia K2 Expedition. Osiągają wysokość 7600 m. 29 grudnia 2017 r. wyrusza Narodowa Zimowa Wyprawa na K2 2017-2018. Podczas spotkania Jerzy Natkański (Fundacja Kukuczki) przybliży historię programu „Polski Himalaizm Zimowy 2010 – 2020” oraz usłyszymy od Janusza Majera – szefa PHZ – co aktualnie dzieje się na Narodowej Zimowej Wyprawie na K2 2017-2018. Spotkanie połączone będzie z promocją […]

Zapraszamy w czwartek, 22 lutego o godz. 19.00 na pokaz slajdów: “W ojczyźnie Samsunga – czyli welcome to Korea!” autorstwa Michała Ilczuka. Pokaz odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań “Slajdy In Mundo w Lunie”, Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa, bilet wstępu na pokaz: 18 zł. Co wiedzieliśmy o Korei Południowej przed wyjazdem na uniwersytecką wymianę? To, że produkują Samsungi a za chwilę zaatakuje ich Północ. Przez pół roku mogliśmy przekonać się, że ten kraj ma do zaoferowania znacznie więcej, a wojna z Północą nie spędza mieszkańcom snu z powiek. W Korei spędziliśmy pół roku na Uniwersytecie w Gwangju, w wolnych chwilach przemierzając kraj autostopem i pochłaniając tony kimczi. Na prezentacji opowiem o naszych próbach odnalezienia się w zupełnie innej kulturze i odpowiem na pytania: Jak nauczyć się czytać po koreańsku w dwa dni? Co oznacza zasada 100 dni? Smartfon generation? Z czym się je KPOP? Jak się stopuje w kraju Kimów? Czemu w akademiku pobierają odciski palców? Jak smakuje jogurt LG? Michał Ilczuk – odwiedził 35 państw i miał okazję mieszkać i studiować w Korei Południowej, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Ostatnią zimę spędził w Gwatemali i Nikaragui, ucząc się hiszpańskiego i pracując. Z tej podróży razem ze swoją dziewczyną […]

Przejmij profil tego miejsca:

Jeśli jesteś właścicielem miejsca kliknij i edytuj z nami

Żądanie wpisu