Kino Praha, jedyne takie kino w Warszawie. Usytuowane na Pradze Północ, pośród klimatycznych praskich kamienic. Kino Praha kontynuuje historię i tradycję kina, które powstało w 1949 r. Nowe kino ze starą, praską duszą.

 

Rewolucyjne zmiany w kinie Praha! Dzięki nowym ekranom projekcyjnym firmy Harkness Screens warszawskie kino może od dzisiaj poszczycić się nie tylko znakomitym dźwiękiem, jaki do tej pory towarzyszył projekcjom filmowym, ale również perfekcyjnym obrazem!
Modernizacja kina objęła trzy sale kinowe. Nowe ekrany Spectral 240, w jakie została wyposażona Praha, zapewniają szeroki kąt obserwacji, duży kontrast, jasny obraz i doskonałe kolory. Wyjątkowo elastyczny i odporny materiał wytwarzany jest wg jedynej w swoim rodzaju receptury firmy Harkness Hall. Wykonany z PVC, pokryty specjalnie napyloną powłoką aluminium, o bardzo dużym współczynniku odbicia światła i niewidocznymi szwami pozwala cieszyć się odbiorem nieskazitelnego obrazu oraz intensywnością kolorów.
Harkness Screens jest renomowanym producentem ekranów kinowych zawieszanych na stałych ramach ekranowych. Kino Praha mieści się na warszawskiej Pradze i dysponuje trzema klimatyzowanymi salami kinowym. Na wyposażenie kina składają się projektory cyfrowe NEC, Barco, tradycyjne projektory 35 mm oraz rzutniki multimedialne. Kino posiada również sprzęt satelitarny umożliwiający transmisje (LIVE) z imprez sportowych oraz koncertów z całego świata w jakości HD.

4 Nadchodzące wydarzenia

Sortuj według

20 lutego, o godz. 18:00 w kinie Praha odbędą się przedpremierowe pokazy krótkometrażowych filmów, takich jak „Matka”, „Koniec widzenia”, Dzień babci” oraz „Między nami”. Po projekcji filmów zapraszamy na spotkanie z twórcami. Bilety od 14 złotych*. *** PROGRAM 20 lutego, wtorek godz. 18:00 – „Matka”, reż. Łukasz Ostalski godz. 18:32 – „Koniec widzenia”, reż. Grzegorz Mołda godz. 18:47 – „Dzień babci”, reż. Miłosz Sakowski godz. 19:13 – „Między nami”, reż. Maciej Miller Cena biletu: 18 zł – normalny, 16 zł – ulgowy, 14 zł – posiadacze Karty Praha _____ FILMY ➡„Matka” – Małgorzata – na co dzień ważny polityk – jedzie do domu nad jeziorem. Jej syn – narkoman potrzebuje pomocy. Małgorzata prosi o wsparcie córkę. Na miejscu odkrywają półprzytomnego chłopaka i młodą dziewczynę. W obliczu tragedii ich wzajemne relacje komplikują się ujawniając skrywane urazy. Matka musi podjąć najtrudniejszą decyzję w życiu. Scenariusz i reżyseria: Łukasz Ostalski Występują: Danuta Stenka (matka), Magdalena Czerwińska (Ola), Rafał Fudalej (Robert), Paulina Szostak (dziewczyna), Teresa Wierzbowska (babcia). Czas trwania: 30 min ➡„Koniec widzenia” – Marta pracuje w warsztacie samochodowym ojca. Jej chłopak zostaje aresztowany. Marta z ojcem starają się pomóc chłopakowi. Dziewczyna staje przed wyborem między ojcem a swoim ukochanym. Scenariusz i reżyseria: Grzegorz […]

Lubisz czarne komedie i bałkańskie szaleństwo? Pokochasz ten film! Przedpremierowy pokaz filmu Dziennik Maszynisty 🚂 już 22 lutego w kinie Praha! Szczegółowe informacje już wkrótce! Statystyki pokazują, że w trakcie swojej kariery zawodowej każdy maszynista pracujący na kolei, nieumyślnie zabija od 15 do 20 ludzi. Film jest tragikomiczną opowieścią o niewinnych masowych mordercach i ich życiu. Ilija jest doświadczonym maszynistą, który zbliża się do emerytury. Na koncie ma rekordową liczbę 28 zabitych. W ślady ojca idzie jego 19-letni syn Sima. Za chwilę po raz pierwszy przejmie stery pociągu. Jest podekscytowany, ale i przerażony, że idzie za tym zostanie zabójcą. Mijają dni, Sima pracuje i nie wydarza się żaden wypadek. Żaden samobójca, bezdomny czy nieuważny człowiek nie wchodzi pod pociąg. Napięcie chłopaka w oczekiwaniu na wypadek staje się nieznośnie. Ojciec nie może patrzeć na jego męczarnie i postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. *** Dziennik Maszynisty 🚂 DNEVNIK MAŠINOVOĐE Serbia / Chorwacja | 2016, 90 min. Język dialogów: serbski Film wyświetlany z polskimi napisami Gatunek: komediodramat/czarna komedia Reżyser: Miloš Radović Serbski scenarzysta i reżyser. Urodził się w 1955 roku w Belgradzie. Ukończył reżyserię filmową w Akademii Sztuk w Belgradzie w 1982 roku, a w 1986 roku kurs reżyserii telewizyjnej w NHK […]

Poniedziałek

10:00-23:00

Wtorek

10:00-23:00

Środa

10:00-23:00

Czwartek

10:00-23:00

Piątek

10:00-23:00

Sobota

10:00-23:00

Niedziela

10:00-23:00

Przejmij profil tego miejsca:

Jeśli jesteś właścicielem miejsca kliknij i edytuj z nami

Żądanie wpisu