Łazienki Królewskie – zespół pałacowo-ogrodowy w Warszawie założony w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Nazwa pochodzi od barokowego pawilonu Łaźni, wzniesionego w latach 80. XVII wieku przez Stanisława Herakliusza Lubomirskiego i przebudowanego przez Stanisława Augusta Poniatowskiego na pałac Na Wyspie. Oprócz budynków, pawilonów oraz wolnostojących rzeźb w Łazienkach Królewskich znajdują się cztery ogrody: Królewski, Romantyczny, Modernistyczny oraz Chiński.

Łazienki są miejscem wielu wydarzeń o charakterze kulturalnym, naukowym i rozrywkowym, a także jednym z ulubionych miejsc spacerów mieszkańców i gości stolicy.

 

Obiekty muzeum otwarte są 7 dni w tygodniu. Do ogrodów zapraszamy codziennie od rana do wieczora – bramy zamykane są o godz. 21.00.
Bilety wstępu można nabyć w kasach w Pałacu na Wyspie, Starej Oranżerii i Podchorążówce.

Czwartki – dzień bezpłatnego wstępu, zwiedzanie wyłącznie indywidualne (nie ma możliwości zwiedzania z przewodnikiem), nie obowiązują rezerwacje.
Uprzejmie informujemy, że możliwe jest czasowe wyłączenie dostępności poszczególnych obiektów – Pałacu na Wyspie, Starej Oranżerii, Pałacu Myślewickiego – dla zwiedzających. Prosimy o kontakt z Działem Rezerwacji 22 50 60 028 w celu uzyskania dalszych informacji.

Przejmij profil tego miejsca:

Jeśli jesteś właścicielem miejsca kliknij i edytuj z nami

Żądanie wpisu