Promujemy wszystkich artystów, którzy w jakikolwiek sposób współpracują z Magazynem Sztuk. Dla tych, którzy robią pierwsze kroki w dziedzinie sztuk plastycznych oferujemy zajęcia z malarstwa, rysunku oraz przygotowujemy do egzaminów na ASP (patrz zajęcia).
Organizujemy wernisaże, wystawy i wyjazdy plenerowe, zajęcia dla młodzieży i dorosłych.Współpracujemy z wieloma Ośrodkami Kultury w kraju. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą, organizowanymi imprezami i e-galerią, w której znajdą Państwo prace artystów związanych z Magazynem Sztuk, oraz z sylwetkami wybranych uczniów.

3 Nadchodzące wydarzenia

Sortuj według

Zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 9 – 12 lat. Zajęcia inspirowane są kulturą różnych narodów Azji, Afryki i Ameryki, a także polskim folklorem. Dzieci poznają charakterystyczne motywy, wzory i formy występujące w sztuce chińskiej, japońskiej, indyjskiej, ludów afrykańskich, oraz Ameryki Południowej. Ciekawą inspirację stanowi również polska sztuka ludowa. Uczestnicy pogłębiają wiedzę o różnorodności technik i zastosowaniu niekonwencjonalnych materiałów w twórczości plastycznej, a także rozwijają umiejętności rysunkowe i malarskie. Obserwują barwy, kształty i fakturę. Działania plastyczne to między innymi: rysunek węglem patykiem i tuszem, martwa natura w malarstwie, orgiami, motywy roślinne w grafice, kompozycje z roślin owoców i innych darów natury, wyroby tkackie, malowanie szkła, zdobienie przedmiotów z drewna i ceramiki, biżuteria ze sznurków i koralików itp.

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy chcą nauczyć się rysować człowieka. Podczas czterech godzin można zapoznać się z anatomią, mechaniką i proporcjami ludzkiego ciała oraz podstawowymi problemami budowy dzieła plastycznego. Do dyspozycji Państwa jest model/ka i instruktor z 20-letnim doświadczeniem w pracy pedagogicznej na poziomie średnim i wyższym. Można malować, rysować i szkicować – technika rzecz prywatna. Papier 50 x 70 i 100 x 70 na miejscu plus podstawowe narzędzia plastyczne (wszystko w cenie kursu). Pracownia bardzo widna – na dwóch ścianach bardzo duże okna. W pełni wyposażona – sztalugi i deski rysunkowe. Na miejscu jest możliwość skorzystania z kuchni.

Przejmij profil tego miejsca:

Jeśli jesteś właścicielem miejsca kliknij i edytuj z nami

Żądanie wpisu