OKO to miejsce dla aktywnych. Otwarte na twórczość amatorów i profesjonalistów w różnych dziedzinach Kultury.
Rozbudzając ambicje pozwala realizować marzenia i pasje, rozwijać zainteresowania artystyczne i społeczne. Jego podstawowym celem jest stworzenie odpowiedniego miejsca i atmosfery potrzebnej do tego, aby twórcy z Ochoty i Warszawy mogli prezentować swoje osiągnięcia, rozwijać talenty i poznawać bliżej świat sztuki. OKO prowadzi animację środowiska lokalnego, promuje ideę wolontariatu i wychowania przez działanie, podejmuje przedsięwzięcia z myślą o osobach niepełnosprawnych. OKO – to największa sieć placówek kultury w Warszawie. Filie to: Klub Osiedlowy „Surma”, Magazyn Sztuk (najmłodsza filia OKO), Pracownia Ceramiki „Angoba” oraz 2 Kluby Seniora „Ochota” i „Baśniowa” działające w ramach – Centrum Aktywności Twórczej Trzeciego Wieku. Najważniejsze imprezy: Wieczory Bardów, Jazz w OKO, Kabaretowa Scena OKO, Dźwięzłam, Dziecięce Spotkania Literackie, Ochockie Lato Teatralne, Etniczne Inspiracje, Tradycja po polsku. W placówce działa ok. 1600 uczestników skupionych w 31 klubach, zespołach i sekcjach.

Działamy od ponad 40 lat. Przez cały rok odbywają się zajęcia i warsztaty muzyczne, taneczne, teatralne, plastyczne, literackie. Realizowane są liczne nowatorskie projekty. OKO ma następujące filie:

1. Klub Osiedlowy „Surma”
2. Magazyn Sztuk
3. Pracownia Ceramiczna „Angoba”
4. Dzielnicowy Klub Seniora Ochota
5. Klub Seniora „BAŚNIOWA”

Od 2015 roku Ośrodek powiększył się o nową przestrzeń przy ul. Grójeckiej 79 w której odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych, wystawienniczych i edukacyjnych. Zapraszamy do „POD OKIEM”

5 Nadchodzące wydarzenia

Sortuj według

„KIEŁ” w reż. Yorgosa Lanthimosa w ramach DKF – Faktor Berliński W lutym przeniesiemy widownię w cieplejsze klimatycznie rejony Europy – do Grecji, a to za sprawą filmu Yorgosa Lanthimosa ”Kieł” z 2009 roku. Pomylić się może jednak ten widz, który sądzi, że dostanie soczyste plaże pełne słońca i usłyszy odgłos delikatnie rozbryzgujących się o brzeg fal Morza Śródziemnego. Film skupia się na rodzinie – małżeństwie i ich trójce dzieci, z pozoru normalnych przedstawicielach wyższej klasy średniej, mieszkających w domu z ogrodem, basenem i wysokim płotem… Gdy jednak widz ma okazję zajrzeć przez płot i spojrzeć na tych wzorowych obywateli to czar pryska, okazuje się, że wykreowana idylla okupiona jest sporym cierpieniem tych, którzy w niej tkwią z własnej (a często nie do końca własnej) woli. Czy jest to jednak tylko film o podstawowej jednostce społecznej i jej dysfunkcyjnym charakterze czy może bardziej metafora czegoś więcej? O tym na pewno będziemy mieli okazję porozmawiać po projekcji. Serdecznie zapraszamy! Więcej szczegółów: www.facebook.com/dkffaktorberlinski Wstęp wolny

Kaman i Konikiewicz zagrają m.in materiał z płyty OPAT QWETY.

Poniedziałek

09:00-20:00

Wtorek

09:00-20:00

Środa

09:00-20:00

Czwartek

09:00-20:00

Piątek

09:00-20:00

Sobota

17:00-21:00

Niedziela

17:00-21:00

Przejmij profil tego miejsca:

Jeśli jesteś właścicielem miejsca kliknij i edytuj z nami

Żądanie wpisu