Przykryte kopułą o średnicy 16 metrów planetarium pozwola przenieść się do najodleglejszych zakątków kosmosu, w głąb wulkanu oraz cofnąć do początków życia na Ziemi.
Dzięki zastosowanym tu nowoczesnym technologiom multimedialnym uczestnicy seansów odniosą wrażenie zanurzenia się w obserwowanych światach. Zwierzęta zamieszkujące oceaniczne głębiny, niewidzialne gołym okiem mikroorganizmy, stworzenia sprzed milionów lat nagle są na wyciągnięcie ręki.

Oprócz filmów edukacyjnych, poruszających zagadnienia z zakresu m.in. astronomii, ewolucji i chemii, w programie planetarium znajdują się także prowadzone na żywo pokazy zgłębiające tajemnice ruchów Ziemi czy życia pozaziemskiego.

Przy specjalnych okazjach spoglądamy również w kierunku prawdziwego nieba podczas obserwacji astronomicznych organizowanych na naszym patio.

Do Centrum Nauki Kopernik można dojechać następującymi autobusami:

105, 118, 128 – przystanek Biblioteka Uniwersytecka

102, 162 oraz 185 (przystanek w tunelu, na żądanie) – przystanek Pomnik Syreny

Podróżni korzystający z metra mogą
się przesiąść do autobusu 128 na przystanku Centrum

Do Centrum można też dotrzeć bezpośrednio z Dworca Centralnego PKP autobusami
linii 102 i 128

2 Nadchodzące wydarzenia

Sortuj według

2, 9, 16 marca 2018 Joanna Różewska wykona kompozycje największych gwiazd muzyki polskiej. Usłyszymy utwory Ignacego Jana Paderewskiego, nawiązujące do muzyki ludowej, które wątpienia nabierają wyjątkowego znaczenia w kontekście setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Motyw tańca ludowego rozwinie się w kolejnej części programu, której bohaterem będzie Karol Szymanowski. Na koniec posłuchamy mazurków Fryderyka Chopina. W programie: I.J. Paderewski: Krakowiak fantastyczny Mazurek op. 5 nr 2 K. Szymanowski – Mazurek op. 50 nr 1 F. Chopin – Mazurek cis-moll op. 50 nr 3 Nokturn cis-moll op. posth Nokturn Des-dur op. 27 nr 2 Walc Des-dur op 64 nr 1 Koncert e-moll op. 11, cz. II Romance: Larghetto Bolero op. 19 Joanna Różewska urodziła się 7 lutego 1988 r. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 8 lat. W 2010 r. znalazła się w grupie siedmiu pianistów reprezentujących Polskę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie. W 2012 r. ukończyła studia magisterskie z wyróżnieniem na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu, a w 2017 r. studia podyplomowe w klasie prof. Yoshikazu Nagai w San Francisco Conservatory of Music. Koncertowała w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Chinach, Szwajcarii, Niemczech, Włoszech, Czechach, Francji, Szwecji, Kazachstanie, Mołdawii i na Ukrainie.

“Spaceman. Jak zostać astronautą i uratować nasze okno na Wszechświat?” to autobiograficzna opowieść Mike’a Massimino, która pokazuje, że warto próbować i stawać do walki z samym sobą, by realizować marzenia. Któż by bowiem pomyślał, że siedmioletni chłopiec z przedmieścia, stanie jako dorosły mężczyzna na oddalonej o 600 kilometrów od Ziemi platformie serwisowej teleskopu Hubble’a? Komu przyszłoby do głowy, że obudzony w nim astronauta zostanie jednym z bohaterów współczesnej amerykańskiej popkultury, który od czasu do czasu grywa samego siebie w kultowym serialu Teoria wielkiego podrywu/The Big Bang Theory Mike Massimino to pierwszy człowiek który tweetował z kosmosu, i ostatni, który pracował przy naprawie teleskopu Hubble’a. Razem z kolegami z załogi ustanowił zespołowy rekord: w sumie spędzili najwięcej czasu na spacerach w przestrzeni kosmicznej podczas pojedynczej misji wahadłowca. Massimino służył w NASA jako astronauta, w latach 1996 – 2014, i dwukrotnie poleciał w kosmos: w misji STS-109, wahadłowcem Columbia, w marcu 2002, oraz w misji STS- 125, promem Atlantis, w maju 2009. Były to dwa ostatnie loty serwisowe do kosmicznego teleskopu Hubble’a. Światowa premiera książki “Spaceman” odbyła się w październiku 2016 roku i od razu stała się bestsellerem New York Times’a. W Polsce ukaże się 1 marca 2018 roku, a autor, Mike […]

Poniedziałek

-

Wtorek

09:00-19:30

Środa

09:00-19:30

Czwartek

09:00-19:30

Piątek

09:00-21:30

Sobota

10:00-20:15

Niedziela

10:00-20:15

Przejmij profil tego miejsca:

Jeśli jesteś właścicielem miejsca kliknij i edytuj z nami

Żądanie wpisu