Jesteśmy grupą muzyków, managerów artystycznych, promotorów a również znajomych, uczestniczących od kilkunastu lat w tworzeniu inicjatyw i wydarzeń DIY lub na styku kultury niezależnej i mainstreamowej. Zmotywowani potrzebą niekonkurowania oraz stworzenia przestrzeni, na którą będziemy mieć ostateczny wpływ, zdecydowaliśmy się działać razem, poszukując zarówno lokalu do realizacji naszych pomysłów, a także koncepcji do wspólnego działania. Zainspirowani przyjaciółmi, którzy zdecydowali się działać w przestrzeni publicznej korzystając z rozwiązań ekonomii społecznej, postanowiliśmy założyć spółdzielnię socjalną. W międzyczasie udało nam się znaleźć lokal na Burakowskiej 12, będący wcześniej siedzibą Centralnego Domu Qultury.

Mając do dyspozycji obiekt niemal w pełni przystosowany do realizacji naszych wydarzeń, podjęliśmy ciężki wysiłek odremontowania go z naszych skromnych środków i własnymi rękami. Nie udałoby się to bez pomocy naszych przyjaciół. Motywowani przez entuzjazm różnych środowisk i nasze marzenia ruszamy pod koniec października 2016 otwierając Klub Muzyczny „Pogłos”, działający w ramach Spółdzielni Socjalnej o tej samej nazwie.

Chcemy stworzyć klub różnorodny, choć nie przypadkowy – przestrzeń dla różnych środowisk i inicjatyw, miejsce tworzenia się idei oraz realizowania marzeń podobnych do naszych. dając możliwość skorzystania z pełnej infrastruktury obiektu oraz służąc wsparciem logistycznym.
Dysponujemy dużą salą koncertową (Sala Czarna), o pojemności 300 osób z nagłośnieniem, barem, backstage i pomieszczeniem socjalnym. Druga sala (Sala Biała) to przestrzeń dla ok 100 osób z małą sceną oraz dużym barem.

„Pogłos” jako idea znalazła swój dom, na małej dzikiej wyspie usytuowanej na warszawskiej Woli, otoczonej zbliżającą się coraz bardziej nową architekturą. Stawiając kroki w komercyjnym świecie jesteśmy jednocześnie jego zaprzeczeniem, zarówno jeśli chodzi o wizję kultury niezależnej, która często jest fałszywą twarzą komercyjnych miejsc, jak i dystrybucję dóbr z niej wynikających.

Zapraszamy do współpracy.

39 Nadchodzące wydarzenia

Sortuj według

20.06.2019 (przeniesiony z 25.04.2019) godzina 19.00 bilety 25 -30 zł [scroll down for English] Petlia Pristrastija (Петля Пристрастия) – post-punk, Mińsk (BY) – nowy album „Гул”/”Warkot” (2019) to kolejna próba diagnozy szarości przeszywającej wschodnioeuropejskie krajobrazy i umysły. Konsekwentne następstwo eterycznego „Фобос”/”Fobos” (2013) oraz majestatycznego „Мода и облока”/”Moda i obłoki” (2016). Trzecia część historii istnienia jednostki w anemicznym świecie. Bastard Disco – noise rock/post-hardcore, Warszawa – garażowe brzmienia w stylu lat 90-tych z albumu „Warsaw Wasted Youth” (2017) odmieniły charakter stołecznego undergroundu. Album „China Shipping”, który się ukazał na początku maja, odmienił charakter najbliższej wiosny. Odpowiedź na pytanie czego słuchać późnymi powrotami do domu jest oczywista. Widzimy się wkrótce! [EN] 25.04.2019 (rescheduled from 25.04.2019) start 19.00 admission 25-30 PLN Petlia Pristrastija (Петля Пристрастия) – post-punk, Minsk (BY) – their new album „Гул”/”Rumble” (2019) is an attempt to diagnose grayness filling Eastern European landscapes and minds. The new part of the story of the existence of an individual in the anemic world. The great mix of old school post-punk and so called Eastern European lyrical rock music. Bastard Disco – noise rock/post-hardcore, Warsaw – garage sounds in the style of the 90’s from their first album „Warsaw Wasted Youth”. (2017) changed the […]

21 czerwca, po tym dniu przez najbliższe kilkanaście tygodni temperatura w Polsce będzie już tylko rosła,a ilość imprez plenerowych namnoży się niczym grzyby po deszczu. Wydarzenie Summer High to preludium do tego sielankowego okresu. Zagrają: HIGHFLY (stoner/funk/grunge – Warszawa) -genialna fuzja stoner rock’a z słonecznej Kalifornii oraz funk’u. Ich Sekcja rytmiczna powoduje, że nogi nie są w stanie ustać w jednym miejscu. Są jak wyjątkowo egzotyczny koktajl powstały przez wrzucenie do blendera takich kapel jak Fu Munchu, Rage Against the Machine oraz Victora Wooten’a. Highfly to kawał świetnej muzyki obok której nie można przejść obojętnie. Youtube: Grupa Kormorany ( psychodelic rock/rock’n’roll – Warszawa) – sentymentalny powiew Polskiej muzyki z okresu lat 70 . Grupa Kormorany to coś czego nasza rodzima scena potrzebuje od dawna. Jest jak powrót do domu w którym czeka na nas ciepły obiad i kochająca rodzina. Trio z stolicy daje dowód na to, że nadal można tworzyć świeżo brzmiąca muzykę na starych fundamentach. Youtube: Wjazd: 10 zł Czasówka: 18:00-The Doors 19:00-Grupa Kormorany 20:00-Highfly

Przejmij profil tego miejsca:

Jeśli jesteś właścicielem miejsca kliknij i edytuj z nami

Żądanie wpisu