Jesteśmy grupą muzyków, managerów artystycznych, promotorów a również znajomych, uczestniczących od kilkunastu lat w tworzeniu inicjatyw i wydarzeń DIY lub na styku kultury niezależnej i mainstreamowej. Zmotywowani potrzebą niekonkurowania oraz stworzenia przestrzeni, na którą będziemy mieć ostateczny wpływ, zdecydowaliśmy się działać razem, poszukując zarówno lokalu do realizacji naszych pomysłów, a także koncepcji do wspólnego działania. Zainspirowani przyjaciółmi, którzy zdecydowali się działać w przestrzeni publicznej korzystając z rozwiązań ekonomii społecznej, postanowiliśmy założyć spółdzielnię socjalną. W międzyczasie udało nam się znaleźć lokal na Burakowskiej 12, będący wcześniej siedzibą Centralnego Domu Qultury.

Mając do dyspozycji obiekt niemal w pełni przystosowany do realizacji naszych wydarzeń, podjęliśmy ciężki wysiłek odremontowania go z naszych skromnych środków i własnymi rękami. Nie udałoby się to bez pomocy naszych przyjaciół. Motywowani przez entuzjazm różnych środowisk i nasze marzenia ruszamy pod koniec października 2016 otwierając Klub Muzyczny „Pogłos”, działający w ramach Spółdzielni Socjalnej o tej samej nazwie.

Chcemy stworzyć klub różnorodny, choć nie przypadkowy – przestrzeń dla różnych środowisk i inicjatyw, miejsce tworzenia się idei oraz realizowania marzeń podobnych do naszych. dając możliwość skorzystania z pełnej infrastruktury obiektu oraz służąc wsparciem logistycznym.
Dysponujemy dużą salą koncertową (Sala Czarna), o pojemności 300 osób z nagłośnieniem, barem, backstage i pomieszczeniem socjalnym. Druga sala (Sala Biała) to przestrzeń dla ok 100 osób z małą sceną oraz dużym barem.

„Pogłos” jako idea znalazła swój dom, na małej dzikiej wyspie usytuowanej na warszawskiej Woli, otoczonej zbliżającą się coraz bardziej nową architekturą. Stawiając kroki w komercyjnym świecie jesteśmy jednocześnie jego zaprzeczeniem, zarówno jeśli chodzi o wizję kultury niezależnej, która często jest fałszywą twarzą komercyjnych miejsc, jak i dystrybucję dóbr z niej wynikających.

Zapraszamy do współpracy.

56 Nadchodzące wydarzenia

Sortuj według

Release party EP-ki VOID, warszawskiej kapeli Sky Collapse. SKY COLLAPSE – [Metalcore / post hardcore] Warszawa Sky Collapse to warszawska ekipa grająca mieszankę metalcore, post hardcore i deathcore. Zespół ma na koncie koncerty m.in. z Darkest Hour, Cancer Bats, Siberian Meat Grinder, Decapitated, Venom Prison, Medeią czy Khromą. W 2016 roku ukazała się ich pierwsza długogrająca płyta „The Waves”. https://www.facebook.com/skycollapse/ https://skycollapse.bandcamp.com/album/the-waves Numb: https://www.youtube.com/watch?v=B_29cQwzszM False Gods: https://www.youtube.com/watch?v=4FD7ZHkQXYg Relapse: https://www.youtube.com/watch?v=xOvzu9SYbYY Anchors Aweigh: https://www.youtube.com/watch?v=88hMLo_5pok ————————————————————————————- Diary of Laura Palmer [Post hardcore / emo / alternative] Lublin Diary of Laura Palmer to grupa, która powstała w 2013 w Lublinie. Założyli ją ludzie od lat związani z lubelską scena punkową, wcześniej grających w takich zespołach jak Antichrist, Juliette, The Bold And The Beautiful, [peru] czy Kaldera. https://diaryoflaurapalmer.bandcamp.com/releases ————————————————————————————– Those Who Seek – [Modern metal / metalcore] Warszawa Those Who Seek można określić jako szeroko pojęty modern metal. W muzyce zespołu słuchacze odnajdą brzmienia znane im m. in. z Sylosis, Soilwork, Veil of Maya, August Burns Red czy Lamb of God. Grupa nie poprzestaje jednak tylko na ciężkim i osadzonym gitarowym brzmieniu, ale w swoich numerach eksperymentuje także z elektroniką, jak choćby w najnowszym utworze „United States of Agony”. https://www.facebook.com/thosewhoseekpl/ Redemption – https://youtu.be/tsv0DUikV_s Fate – https://youtu.be/UjG9GIB3G04 […]

środa 18.09.2019, Pogłos (ul. Burakowska 12) g.20.30, 30 PLN EXEK (post-punk, Australia) PiL (Potwory i Ludzie, Warszawa, lofi / garage) Exek absolutnie rządzi na gramofonie Oldskulla w ostatnich dwóch latach. Dwie pełnowymiarowe płyty kapeli to oszałamiający miks post-punka, przestrzennego krautrocka i dubu o mrocznym, sennym, gotyckim w odcieniu obliczu. Muzyka jak połączenie wczesnego 4AD typu Mass czy Rema Rema, początkującego PIL, Bauhausowego „Bela Lugosi’s Dead” z This Heat i Tuxedomoon. Absolutnie piękne to granie, brzmieniowo dopracowane i wymuskane, a przy tym na tyle brudne i chropowate, żeby wyczuć w nim punkową duszę. Lider kapeli, Albert Wolski, korzenie ma warszawskie, jego rodzice pochodzą ze stolicy, więc wyjątkowo zależy mu na występie w Pogłosie. Ekipa Oldskulla nie może się doczekać, by zobaczyć Exek w jego scenicznym, bardziej zgrzytliwym i hałaśliwym wcieleniu. Grupa przyjeżdża do Europy ze swoim nowym, trzecim albumem. https://exek.bandcamp.com https://www.facebook.com/soundexek „Potwory i ludzie” to świetny rosyjski film, Potwory i Ludzie to skrót PiL, a więc z zasady lubimy przez podobieństwo z angielskim PiLem, Potwory i Ludzie to perkusista Karol, człowiek z Pogłosu, przyjaciel Oldskulla, więc PiL lubimy potrójnie (pozdrawiamy też Grześka!). Warszawska kapela PiL to lo-fi i garaż, czyli klimaty których się można spodziewać od osób z kręgu WCR. Na […]

Przejmij profil tego miejsca:

Jeśli jesteś właścicielem miejsca kliknij i edytuj z nami

Żądanie wpisu