Jesteśmy grupą muzyków, managerów artystycznych, promotorów a również znajomych, uczestniczących od kilkunastu lat w tworzeniu inicjatyw i wydarzeń DIY lub na styku kultury niezależnej i mainstreamowej. Zmotywowani potrzebą niekonkurowania oraz stworzenia przestrzeni, na którą będziemy mieć ostateczny wpływ, zdecydowaliśmy się działać razem, poszukując zarówno lokalu do realizacji naszych pomysłów, a także koncepcji do wspólnego działania. Zainspirowani przyjaciółmi, którzy zdecydowali się działać w przestrzeni publicznej korzystając z rozwiązań ekonomii społecznej, postanowiliśmy założyć spółdzielnię socjalną. W międzyczasie udało nam się znaleźć lokal na Burakowskiej 12, będący wcześniej siedzibą Centralnego Domu Qultury.

Mając do dyspozycji obiekt niemal w pełni przystosowany do realizacji naszych wydarzeń, podjęliśmy ciężki wysiłek odremontowania go z naszych skromnych środków i własnymi rękami. Nie udałoby się to bez pomocy naszych przyjaciół. Motywowani przez entuzjazm różnych środowisk i nasze marzenia ruszamy pod koniec października 2016 otwierając Klub Muzyczny „Pogłos”, działający w ramach Spółdzielni Socjalnej o tej samej nazwie.

Chcemy stworzyć klub różnorodny, choć nie przypadkowy – przestrzeń dla różnych środowisk i inicjatyw, miejsce tworzenia się idei oraz realizowania marzeń podobnych do naszych. dając możliwość skorzystania z pełnej infrastruktury obiektu oraz służąc wsparciem logistycznym.
Dysponujemy dużą salą koncertową (Sala Czarna), o pojemności 300 osób z nagłośnieniem, barem, backstage i pomieszczeniem socjalnym. Druga sala (Sala Biała) to przestrzeń dla ok 100 osób z małą sceną oraz dużym barem.

„Pogłos” jako idea znalazła swój dom, na małej dzikiej wyspie usytuowanej na warszawskiej Woli, otoczonej zbliżającą się coraz bardziej nową architekturą. Stawiając kroki w komercyjnym świecie jesteśmy jednocześnie jego zaprzeczeniem, zarówno jeśli chodzi o wizję kultury niezależnej, która często jest fałszywą twarzą komercyjnych miejsc, jak i dystrybucję dóbr z niej wynikających.

Zapraszamy do współpracy.

39 Nadchodzące wydarzenia

Sortuj według

Po wyprzedanym koncercie w Poznaniu Moscow Death Brigade wraca do Polski! Grupa wystąpi w ramach trasy Boltcutter II na dwóch koncertach w naszym kraju! 24.09.2018 Moscow Death Brigade + Native Lungs Warszawa / Pogłos Harmonogram: 19:00 – otwarcie klubu 20:00 – Native Lungs 21:00 – Moscow Death Brigade 25.09.2018 Moscow Death Brigade + Mister X BY Streetpunk + Antreib Kraków / Warsztat Harmonogram: 19:00 – otwarcie klubu 20:00 – Antreib 20:45 – Mister X 21:35 – Moscow Death Brigade ❌BILETY❌ 40 – http://winiarybookings.pl/produkt/moscow-death-brigade/ 45 – biletomat.pl, eventim.pl, ticketmaster.pl (Media Markt, Empik, Saturn) 55 – w dniu koncertu ⚠️Szanowni Państwo. Prosimy o kupowanie biletów wyłącznie w autoryzowanych punktach sprzedaży. Poprzez kupno wejściówek od osób trzecich możecie zostać Państwo oszukani⚠️ ➡️MOSCOW DEATH BRIGADE (Rosja) – hardcore rap https://www.facebook.com/moscowdeathbrigade/ W lutym 2018 do Europy powraca wszystkim dobrze znana ekipa z Moskwy, aby promować swój nowy album „Boltcutter”! Moscow Death Brigade to hardcore/rap z Rosji. W ich brzmieniu można usłyszeć hip-hopową zajawkę wymieszaną z punkiem czy nawet drum’n’bass, a to wszystko jest wypełnione politycznyno-społecznymi tekstami. MDB to jeden z najbardziej aktywnych zespołów antyfaszystowskich w Rosji przeciwstawiający się każdej dyskryminacji i faszyzmowi. Zespół często bierze udział w koncertach benefitowych i szerzy dobre słowo w całej […]

// English follows Ósma edycja queerowego festiwalu odbędzie się w formule sceny otwartej. WHATEVER Queer Festiwal #8 ma na celu pokazanie szerokiego spektrum queeru oraz performance wolnego od jakichkolwiek uprzedzeń. Robimy to co chcemy i niech nas zobaczą! Niech zobaczą jak wspaniale potrafimy się zaprezentować na scenie. Jedynym ograniczeniem niech będzie kreatywna wizja artystki/sty. Po części performatywnej będziemy się afterować na iście szampańskiej zabawie do najlepszych piosenek tehno i hałs jakie możecie sobie wyobrazić. WHATEVER Queer Festival #8 ma na celu promocję szeroko rozumianej kultury queer. Jesteśmy otwarci na najróżniejsze formy ekspresji artystycznej, nie tylko drag queen. WQF#8 będzie polegał na pokazaniu innej perspektywy wizualnej sztuki drag, queer i performance- wszystkie Królowe i Królowie są mile widziani, bearded ladies, bio queens, glam queens i wszyscy pomiędzy. ◎ ◎ ◎ Prowadzenie: 🎤 Jej Perfekcyjność 🎤 Aldona Relax 🎤 Charlotte ◎ ◎ ◎ Na scenie pojawią się tym razem m.in.: 💄 Aldona Relax 💄 Black Diva 💄 Drag Queer Charlotte 💄 Fatima de la Rosa 💄 Graża Grzech 💄 GypsyOh 💄 Lola 💄 Lola Noir 💄 London 💄 Lucy D’Arc 💄 Tomasz Szczepanek 💄 Vera Cruz ◎ ◎ ◎ After zapewnia nam Ciężki Brokat – Krwawy Lukier + Whatever Queer Festival: 💅 […]

Przejmij profil tego miejsca:

Jeśli jesteś właścicielem miejsca kliknij i edytuj z nami

Żądanie wpisu