Jesteśmy grupą muzyków, managerów artystycznych, promotorów a również znajomych, uczestniczących od kilkunastu lat w tworzeniu inicjatyw i wydarzeń DIY lub na styku kultury niezależnej i mainstreamowej. Zmotywowani potrzebą niekonkurowania oraz stworzenia przestrzeni, na którą będziemy mieć ostateczny wpływ, zdecydowaliśmy się działać razem, poszukując zarówno lokalu do realizacji naszych pomysłów, a także koncepcji do wspólnego działania. Zainspirowani przyjaciółmi, którzy zdecydowali się działać w przestrzeni publicznej korzystając z rozwiązań ekonomii społecznej, postanowiliśmy założyć spółdzielnię socjalną. W międzyczasie udało nam się znaleźć lokal na Burakowskiej 12, będący wcześniej siedzibą Centralnego Domu Qultury.

Mając do dyspozycji obiekt niemal w pełni przystosowany do realizacji naszych wydarzeń, podjęliśmy ciężki wysiłek odremontowania go z naszych skromnych środków i własnymi rękami. Nie udałoby się to bez pomocy naszych przyjaciół. Motywowani przez entuzjazm różnych środowisk i nasze marzenia ruszamy pod koniec października 2016 otwierając Klub Muzyczny „Pogłos”, działający w ramach Spółdzielni Socjalnej o tej samej nazwie.

Chcemy stworzyć klub różnorodny, choć nie przypadkowy – przestrzeń dla różnych środowisk i inicjatyw, miejsce tworzenia się idei oraz realizowania marzeń podobnych do naszych. dając możliwość skorzystania z pełnej infrastruktury obiektu oraz służąc wsparciem logistycznym.
Dysponujemy dużą salą koncertową (Sala Czarna), o pojemności 300 osób z nagłośnieniem, barem, backstage i pomieszczeniem socjalnym. Druga sala (Sala Biała) to przestrzeń dla ok 100 osób z małą sceną oraz dużym barem.

„Pogłos” jako idea znalazła swój dom, na małej dzikiej wyspie usytuowanej na warszawskiej Woli, otoczonej zbliżającą się coraz bardziej nową architekturą. Stawiając kroki w komercyjnym świecie jesteśmy jednocześnie jego zaprzeczeniem, zarówno jeśli chodzi o wizję kultury niezależnej, która często jest fałszywą twarzą komercyjnych miejsc, jak i dystrybucję dóbr z niej wynikających.

Zapraszamy do współpracy.

5 Nadchodzące wydarzenia

Sortuj według

SHEER TERROR – HC/NYC Sheer Terror to jedna z tych kapel, którą powinno się znać a „Just Can’t Hate Enough” to prawdziwa klasyka gatunku. Zespół powstał w Nowym Jorku w 1984 roku i założyli go Paul Bearer, Alan Blake, Baron Misuraca i Sam Lohman. Prawie od początku skład związany był z wytwórnią Blackout Records i tam nagrał większość swoich płyt. Ciekawostką jest, że chłopaki mogli nagrywać w CBGB w latach 80-tych, za zgodą Tommy’ego Victora z Prong, który wówczas pracował w klubie. Ich muzyka to szalony hardcore, zarówno z metalowym jak i street punkowym zacięciem, podkręconym zabawnymi i chuligańskimi tekstami. Sheer Terror po perturbacjach w składzie zakończył swoją działalność w 1998 r., ale w 2004 wznowił granie i z większymi lub mniejszymi przerwami wydaje nowe albumy. Podczas najbliższej trasy będzie promował swój nowy materiał „Pall In The Family” wydany za pośrednictwem Reaper Records. NEGATIVE VIBES – W-wa HC Klasyczny oldchool HC bez długich solówek i metalowych riffów. Kochasz lata 80-te i kapele z tego okresu? NV jest dla Ciebie. Warto wspomnieć, że są właśnie w trakcie wypuszczania nowego materiału „Broken Mind”, który nagrywają za pośrednictwem świerzego label’u TNT Tunes. https://negativevibeshc.bandcamp.com/ https://www.facebook.com/negativevibeshc/ SCYTHE – Toruń HC Toruńska maszyna po linii The […]

Start: 20:00 Wjazd: 30 pln 2/3 soli Soundtrack do „Truposza” przefiltrowany przez opuszczone miejskie ulice, które czasem prowadzą do następnej ulicy, a czasem nie prowadzą nigdzie. Przed koncertem w labelu „Przesada” ukaże się ich pierwszy materiał, „pałac lodowy”. Dwóch ludków związanych z takimi nazwami jak np. Kei Ymir, Tyko Ching, Azbezt, Hanako, Melisa i The Spouds. Lonker See Lonker See to projekt, który zaczął swoją działalność jako ambientowy duet Bartosza Boro Borowskiego i Joanny Kucharskiej, znanych z 1926 czy Kiev Office. Po nagraniu Epki zespół zdecydował się poszerzyć skład o uznanych trójmiejskich muzyków jazzowych – Tomka Gadeckiego i Michała Gosa oraz zmienić formułę muzyczną, zgłębiając szersze spektrum gatunków. W muzyce Lonker See usłyszeć można m.in. jazz, space rock i psychodelę. Muzyka Lonker See jest pełna przestrzeni, bazuje na długich formach i jest w niej dużo miejsca na improwizację. Ich debiutancka płyta “Split Image” ukazała się w kwietniu 2016 nakładem wytwórni Music Is The Weapon. Od jej wydania zespół dużo koncertował a w lutym 2017 nakładem Instant Classic wydał świetnie przyjęty split z sosnowieckim zespołem Arrm, po czym znów ruszył w trasę. W połowie zeszłego roku ponownie nakładem Music Is The Weapon ukazało się podwójne wydawnictwo: Lonker Seessions i Live at […]

Przejmij profil tego miejsca:

Jeśli jesteś właścicielem miejsca kliknij i edytuj z nami

Żądanie wpisu