Jesteśmy grupą muzyków, managerów artystycznych, promotorów a również znajomych, uczestniczących od kilkunastu lat w tworzeniu inicjatyw i wydarzeń DIY lub na styku kultury niezależnej i mainstreamowej. Zmotywowani potrzebą niekonkurowania oraz stworzenia przestrzeni, na którą będziemy mieć ostateczny wpływ, zdecydowaliśmy się działać razem, poszukując zarówno lokalu do realizacji naszych pomysłów, a także koncepcji do wspólnego działania. Zainspirowani przyjaciółmi, którzy zdecydowali się działać w przestrzeni publicznej korzystając z rozwiązań ekonomii społecznej, postanowiliśmy założyć spółdzielnię socjalną. W międzyczasie udało nam się znaleźć lokal na Burakowskiej 12, będący wcześniej siedzibą Centralnego Domu Qultury.

Mając do dyspozycji obiekt niemal w pełni przystosowany do realizacji naszych wydarzeń, podjęliśmy ciężki wysiłek odremontowania go z naszych skromnych środków i własnymi rękami. Nie udałoby się to bez pomocy naszych przyjaciół. Motywowani przez entuzjazm różnych środowisk i nasze marzenia ruszamy pod koniec października 2016 otwierając Klub Muzyczny „Pogłos”, działający w ramach Spółdzielni Socjalnej o tej samej nazwie.

Chcemy stworzyć klub różnorodny, choć nie przypadkowy – przestrzeń dla różnych środowisk i inicjatyw, miejsce tworzenia się idei oraz realizowania marzeń podobnych do naszych. dając możliwość skorzystania z pełnej infrastruktury obiektu oraz służąc wsparciem logistycznym.
Dysponujemy dużą salą koncertową (Sala Czarna), o pojemności 300 osób z nagłośnieniem, barem, backstage i pomieszczeniem socjalnym. Druga sala (Sala Biała) to przestrzeń dla ok 100 osób z małą sceną oraz dużym barem.

„Pogłos” jako idea znalazła swój dom, na małej dzikiej wyspie usytuowanej na warszawskiej Woli, otoczonej zbliżającą się coraz bardziej nową architekturą. Stawiając kroki w komercyjnym świecie jesteśmy jednocześnie jego zaprzeczeniem, zarówno jeśli chodzi o wizję kultury niezależnej, która często jest fałszywą twarzą komercyjnych miejsc, jak i dystrybucję dóbr z niej wynikających.

Zapraszamy do współpracy.

2 Nadchodzące wydarzenia

Sortuj według

Na kolejnym koncercie spod znaku Undertone zabieramy Was na północ. Zagrają: THE ARSON PROJECT /Malmö, Szwecja/ Szwedzki taran łączący grindcore z hardcore punkiem. Zwolennicy filozofii DIY i aktywiści. Od 2005 roku w trasie po całym świecie. I nic dziwnego, bo ich koncerty są legendarne. Szybkie, brutalne granie z najwyższej ligi gatunku. FFO: Cursed, His Hero Is Gone, Masakari, Dead In The Dirt Do obczajenia/posłuchania: https://thearsonproject.bandcamp.com/ http://thearsonproject.bigcartel.com/ Hexis /Dania, Włochy/ Kultowa kapela z Danii i Włoch. Ich poprzednie koncerty w Polsce to był totalny wpierdol, o którym wśród fanów doomu, black metalu i hardcore’u mówi się do dzisiaj. Od 8 lat na scenie. Ponad 600 koncertów na karku – od Nowej Zelandii przez całą Europę po Amerykę Północną. Czarna gwarancja jakości. Do obczajenia/posłuchania: http://www.hexisband.net/ https://hexisband.bandcamp.com/ + GOŚCIE Data: 07.08.2018 20:00 Miejsce: Pogłos Wjazd: 30 PLNów

INTEGRITY – US HCPunk/Metal Integrity to niewątpliwie jeden z zespołów, które wytyczały szlaki, jeżeli chodzi o połączenia hardcore’a i metalu. Jedni na pewno wolą historyczne płyty jak: „Those Who Fear Tommorow” czy „System Overload”, inni późniejsze albumy, coraz bardziej wchodzące w metalowe riffy. Pewne jest jedno, mimo kilku zmian w składzie Dwid ze swoją kapelą zainspirowali wiele zespołów i co więcej, na pewno nie stoją w miejscu. Właśnie za pośrednictwem Relapse Rec. wypuścili swój nowy materiał „Howling, For The Nightmare Shall Consume”, który będą promowali na najbliższej trasie po Europie. https://www.facebook.com/INTEGRITY.HT/ https://integrity.bandcamp.com/ Niedługo reszta składu. Miejsce: Pogłos Start: 20.00 (wpuszczamy od 19.00) Wjazd: myślimy

Przejmij profil tego miejsca:

Jeśli jesteś właścicielem miejsca kliknij i edytuj z nami

Żądanie wpisu