Jesteśmy grupą muzyków, managerów artystycznych, promotorów a również znajomych, uczestniczących od kilkunastu lat w tworzeniu inicjatyw i wydarzeń DIY lub na styku kultury niezależnej i mainstreamowej. Zmotywowani potrzebą niekonkurowania oraz stworzenia przestrzeni, na którą będziemy mieć ostateczny wpływ, zdecydowaliśmy się działać razem, poszukując zarówno lokalu do realizacji naszych pomysłów, a także koncepcji do wspólnego działania. Zainspirowani przyjaciółmi, którzy zdecydowali się działać w przestrzeni publicznej korzystając z rozwiązań ekonomii społecznej, postanowiliśmy założyć spółdzielnię socjalną. W międzyczasie udało nam się znaleźć lokal na Burakowskiej 12, będący wcześniej siedzibą Centralnego Domu Qultury.

Mając do dyspozycji obiekt niemal w pełni przystosowany do realizacji naszych wydarzeń, podjęliśmy ciężki wysiłek odremontowania go z naszych skromnych środków i własnymi rękami. Nie udałoby się to bez pomocy naszych przyjaciół. Motywowani przez entuzjazm różnych środowisk i nasze marzenia ruszamy pod koniec października 2016 otwierając Klub Muzyczny „Pogłos”, działający w ramach Spółdzielni Socjalnej o tej samej nazwie.

Chcemy stworzyć klub różnorodny, choć nie przypadkowy – przestrzeń dla różnych środowisk i inicjatyw, miejsce tworzenia się idei oraz realizowania marzeń podobnych do naszych. dając możliwość skorzystania z pełnej infrastruktury obiektu oraz służąc wsparciem logistycznym.
Dysponujemy dużą salą koncertową (Sala Czarna), o pojemności 300 osób z nagłośnieniem, barem, backstage i pomieszczeniem socjalnym. Druga sala (Sala Biała) to przestrzeń dla ok 100 osób z małą sceną oraz dużym barem.

„Pogłos” jako idea znalazła swój dom, na małej dzikiej wyspie usytuowanej na warszawskiej Woli, otoczonej zbliżającą się coraz bardziej nową architekturą. Stawiając kroki w komercyjnym świecie jesteśmy jednocześnie jego zaprzeczeniem, zarówno jeśli chodzi o wizję kultury niezależnej, która często jest fałszywą twarzą komercyjnych miejsc, jak i dystrybucję dóbr z niej wynikających.

Zapraszamy do współpracy.

24 Nadchodzące wydarzenia

Sortuj według

Głęboki wdech, w Pogłosie wystąpi Ventolin. Makes it happen i Pogłos mają zaszczyt zaprosić na premierowy koncert czeskiego muzyka w Warszawie. Koncert poprzedzi występ stołecznego duetu ŻAL, który w połowie lutego wypuścił taneczny singiel: After: Fafik Bilety: 20/25/30 zł w dniu koncertu. Przedsprzedaż przez Going.: https://goingapp.pl/evt/2088896/ventolin-cz-zal-w-poglosie VENTOLIN Ventolin to elektroniczny projekt muzyczny Davida Doubeka, na co dzień wykładającego antropologię kulturową na Uniwersytecie Karola w Pradze. Rozpoczęta w 2007 roku elektroniczna przygoda to żywe, niekomputerowe, w pełni analogowe taneczne doświadczenie. Ventolin kocha stare samplery, analogowe syntezatory i archaiczne automaty perkusyjne. Nie może żyć bez surowych dźwięków Detroit techno, Italo i Indian disco z lat 80. Rozpływa się w analogowej szorstkości, hałasie i niedoskonałościach. Najnowsza trasa nosi nazwę z serdeczną prośbą „Rasisti pojebte se tour”. Video: Bandcamp: https://ventolin1.bandcamp.com/ Soundcloud: https://soundcloud.com/ventolin Web: http://www.ventolin.cz/ ŻAL Duet elektroniczno-wokalno-gitarowy utworzony w 2016 roku przez wokalistę i gitarzystę Jakuba Buchnera oraz klawiszowca i syntezatorzystę Aleksandra Żurowskiego. Grają sympatyczną taneczno-piosenkową elektronikę dobrą do nucenia i stukania nóżką. Inspiracje czerpią z muzyki składów popularnych w latach 80tych i 90tych takich jak: Talking Heads, David Bowie, Bronski Beat czy Massive Attack. Właśnie wydali najnowszy singiel z tanecznym klipem – „Dancing Song” i zapraszają do tańca. Video: Live:

START: 21:00 TAX: 10 PLN KONCERT: LUSTRA Fuzja inspiracji Bartka (Hey Karen) i Leny (Dog Whistle) . W połączeniu tworzą bystrą queerlektronikę, która spodoba się fanom CHVRCHES czy Chromatics. Hey Karen Zastanawialiście się, gdzie podziało się elektro z czasów liceum? To już nie musicie. O after zadbają: Poważne Dziewczyny Szerokie spektrum muzyki niepoważnej. Bezwstydnej, do tańca, do śpiewu, do pływania, do latania, przaśnej lub mniej. Czasem alternatywa, czasem techno, czasem Bajm. Nigdy nie wiadomo*. Połączył je czysty przypadek, Batman i dzikie tańce do świtu * 80s-00s / post-punk / alt / new wave / electro / techno / alternative / weird / shameless / guilty pleasure Front Row Crew Stabilność. Bezpieczność. Prawdziwość.

Przejmij profil tego miejsca:

Jeśli jesteś właścicielem miejsca kliknij i edytuj z nami

Żądanie wpisu