Godziny pracy biura PROMu: poniedziałek-piątek 9.30-18.00

Budynek PROMU Kultury Saska Kępa, o powierzchni ponad tysiąc sześćset metrów kwadratowych, nawiązuje stylem do funkcjonalizmu obecnego w zabudowie Saskiej Kępy z lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku.

Przeszklona elewacja i architektura wpisują się w charakter zabudowy Saskiej Kępy, tworząc jej harmonijne dopełnienie i zamknięcie istniejącego układu urbanistycznego.

Na parterze znajdują się: galeria sztuki, przestrzeń kawiarni, sala konferencyjna oraz sala taneczna o rozsuwanych ścianach.

Na pierwszym piętrze: Sala Widowiskowa na sto pięćdziesiąt miejsc ze sceną, ekranem do projekcji filmowych, profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem, a także garderoby dla Artystów i zaplecze sceny.

Dach budynku tworzy taras w układzie amfiteatralnym z powierzchnią widokową i kawiarnią letnią.

Przestrzenie wewnątrz budynku wraz Salą Widowiskową i tarasem tworzą miejsca i klimat do wszelkiego rodzaju działań twórczych i środowiskowych.

17 Nadchodzące wydarzenia

Sortuj według

Muzyczna wyprawa po kontynentach i stylach. W kompozycjach artyści sięgają do korzeni etno i muzyki wschodniego regionu basenu Morza Śródziemnego, Tybetu i free jazzu. Milo Kurtis – klarnet, trombity, głos, instrumenty perkusyjne Rasm al Mashan – śpiew Mariusz Kozłowski – saksofony Adeb Chamoun – darabuka, riqq, daf, głos Mateusz Szemraj – oud, saz, santur Buba Kuyateh – śpiew, kora / bilety 10 zł /

KINO KĘPA: „Na mlecznej drodze”, reż. Emir Kusturica, Meksyk, USA, Wielka Brytania, Serbia 2016, 125 min Trwa wojna, a wokół rozkwita wiosna. Mleczarz Kosta codziennie przekracza linię frontu, aby dowieźć żołnierzom pożywienie. Los mu sprzyja: piękna Milena oddała mu serce, a jego przyszłość rysuje się w jasnych barwach. Wraz z przybyciem do wioski tajemniczej Włoszki, życie Kosty wywraca się do góry nogami. Nominacja do Złotego Lwa na Międzynarodowym Festiwalu w Wenecji 2016. Wydarzenie realizowane wspólnie z bałkańską restauracją Ruža Roza, która szykuje niespodziankę dla widzów. Prelekcję przed seansem wygłosi filmoznawca Tomek Lasek. Bilety 12 zł.

Poniedziałek

10:00-18:00

Wtorek

10:00-18:00

Środa

10:00-18:00

Czwartek

10:00-18:00

Piątek

10:00-18:00

Sobota

-

Niedziela

-

Przejmij profil tego miejsca:

Jeśli jesteś właścicielem miejsca kliknij i edytuj z nami

Żądanie wpisu