W oparach absurdu to lokal stawiający na oryginalność, dobrą muzykę (często alternatywną), wielkie wydarzenia małego formatu, koncerty oraz tradycyjną, ginącą powoli a nawiązującą do charakteru Pragi kuchnię.
Zjeść tu można m.in. „nóżki” (tzw. meduzę z lunetą), śledzia, tatara, „cwaniaka” (salceson), serdle i pieroga. Pochłeptać żurek, doprawić smalcem i posłodzić domowym ciastem – swojsko, klawo i nie drogo.
„Promilowo” też jest bardzo dobrze – sporo gatunków alkoholi, piwa i drinków. Wszystkie serwowane z malutkiego i bardzo urokliwego „barku” pod antresolą.

W pamięć zapada nietuzinkowy wystrój knajpki. Można powiedzieć, że W oparach absurdu króluje PRL, Ludwik XXIX, Art Deco i Bauhaus w jednym. Znajdzie się tam też trochę lokalnej „wystawki”. Wszystko połączone i skonfigurowane w ciekawy i pstry sposób, lekko owiane tytułowymi oparami absurdu 😉

Warto wspomnieć również o czwartkowych potańcówkach, które od niedawna są stałym punktem w ofercie lokalu – w każdy ostatni czwartek miesiąca.

Opary Absurdu to bez wątpienia magnetyczne i ciekawe miejsce. Doskonale wpisało się w charakter ulicy Ząbkowskiej i jest z nią już kojarzone – a na takie zjawisko trzeba ciężko pracować.

źródło: ulicazabkowska.pl

2 Nadchodzące wydarzenia

Sortuj według

Rockowy weekend w Oparach! Szykuje się kolejny niesamowity wieczór z dobrą muzyką 😉 Ko jeszcze nie zna Michała – czas nadrobić zaległości! Ambitna, autorska, gitarowa muzyka. Gwarantujemy niezapomniane emocje i brzmienie na najwyższym poziomie. Będzie rockowo, subtelnie, ale też mocno i gitarowo. Na emocjach Michał się zna

Zapraszamy na energetyczny weekend w Oparach! Emocji, dobrej muzyki i przystojnych mężczyzn nie zabraknie 😀 Ale nie tylko kobiety znajdą tu coś dla siebie, muzyka Mordorsów i ich teksty bronią się same! 😉 Startujemy 21:30, wstęp wolny. Mordorsi – zespół śmiałków, którzy stworzyli arsenał humorystycznych autorskich piosenek o miłości, o życiu, o korpo, o jedzeniu, o wszystkim! Są prekursorami nurtu etno-korpo-rocka. Opracowali również liczne covery we własnych, oryginalnych aranżacjach. To wszystko przy akompaniamencie dziesiątek gitar, cajonów, harmonijek, wiolonczeli, saksofonów i innych magicznych instrumentów. Członkowie: Jaime Gibson – saksofon Mike Majer – wokal Hubert Mikulicz – cajon/gitara/harmonijka Michał Rudziński – wiolonczela Paweł Warchoł – gitara https://www.facebook.com/Mordorsi/ Piosenki dostępne na SoundCloud: Liczne występy Mordorsów można było zobaczyć i usłyszeć w takich miejscach jak: Klub Harenda, VooDoo Club, W Oparach Absurdu, La Boheme, Klub Makulatura, Centrum Zarządzania Światem, Zakład Mięsny, Cynamon&Kardamon, Klub no22. Zespół awansował do półfinałów ogólnoświatowego EMERGENZA Festival, które odbędą się w marcu 2018 roku.

Poniedziałek

12-02

Wtorek

12-02

Środa

12-02

Czwartek

12-02

Piątek

12-02

Sobota

12-02

Niedziela

12-02

Przejmij profil tego miejsca:

Jeśli jesteś właścicielem miejsca kliknij i edytuj z nami

Żądanie wpisu