Fundacja Centrum Afro-Kultury Baobab oraz warszawscy afro-muzycy zapraszają na koncerty, warsztaty gry na djembe i jam sessions na ulicy Francuskiej na Saskiej Kępie.
W latach 2014-2016 cykl odbywał się w ogródku senegalskiej kawiarni Café Baobab na Francuskiej 31, a od roku 2017 odbywa się po sąsiedzku – na ulicy Francuskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Walecznych i przy kawiarni Lukullus.

W 2017 roku wydarzenia odbywają się zwykle co dwa tygodnie w soboty:
13 i 27 maja, 10 i 24 czerwca, 8 i 22 lipca,
1 , 5 i 19 sierpnia oraz 2 i 16 września.

 

– Café Baobab, inicjator wydarzeń, zawsze chciało być czymś więcej niż tylko punktem gastronomicznym. Chcemy przypomnieć wielokulturowy charakter Saskiej Kępy, gdzie dawniej zamieszkali osadnicy z Holandii, jej walory rekreacyjne, które docenił król August III – mówi Mamadou Diouf, muzyk zaangażowany w organizację spotkań na Francuskiej.

– Ulica Francuska nie powinna mieć kompleksów do żadnej innej ulicy z lewobrzeżnej Warszawy. Gdzie indziej cień dają jedynie parasolki, a tutaj mamy głęboki cień wysokich drzew. Tak jak w Afryce! – zaznacza Mamadou.
– Dlatego Baobab zaprasza i stara się w niebanalny sposób integrować lokalną społeczność. Każdy może uczestniczyć i poznać lepiej bogatą kulturę zachodniej Afryki. Stąd nasze hasło: „Zagrajmy pod Baobabem!”. Dla najmłodszych te kameralne muzyczno-taneczne spotkania będą piękną lekcją otwartości na inne kultury. Spotkania na Francuskiej mają być przede wszystkim fajną zabawą i pozytywnym przeżyciem – podkreśla.

Przejmij profil tego miejsca:

Jeśli jesteś właścicielem miejsca kliknij i edytuj z nami

Żądanie wpisu